Starostlivosť

Starostlivosť o loquat správne

Starostlivosť o loquat správne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Náš sprievodca vysvetľuje, čo je potrebné vziať do úvahy pri udržiavaní loquatu, najmä pri rezaní, zalievaní, hnojení a prezimovaní.

Lesklý loquat (Photinia) je ker, ktorý sa ľahko udržuje a ktorý je medzi záhradníkmi veľmi obľúbený. Na jednej strane preto, že je veľmi huňatý a veľký a na druhej strane preto, že vždyzelený ker je skutočným klenotom. Zvyčajne ponúka šťavnaté zelené listy, ktoré sa môžu tiež javiť ako červené alebo bronzové. A to je presne to, čo robí loquat tak atraktívnym.

Potom sa v lete (máj / jún) objavia biele kvetinové platničky, ktoré potom korunujú vzhľad rastliny. Na jeseň sa z kvetov rastú ozdobné bobuľové plody.

obsah

  • 1 pastilka - 4 tipy na starostlivosť
    • 1.1 ❶ Voda a hnojenie
    • 1.2 ❷ Znížiť
    • 1.3 ❸ Zima
    • 1.4 ugen Zabráňte zamoreniu škodcami

Vďaka svojej dobrej znášanlivosti je lesklý medlar vynikajúci aj ako živý plot alebo ako obrazovka na ochranu súkromia v záhrade. Môžete ich tiež zasadiť do vedra. Jednoducho všade oreže dobrú postavu. Aby však mohol správne prosperovať, potrebuje určitú starostlivosť.

Lesklý medlar - 4 tipy na starostlivosť

❶ Voda a hnojenie

Rastlina je vlastne celkom nenáročná, pokiaľ ide o zalievanie a hnojenie. Je obzvlášť dôležité, aby ste loquat pravidelne zavlažovali v prvých dvoch týždňoch po jeho vysadení. Vždy však počkajte, kým sa horná vrstva pôdy dobre nevysuší. Uistite sa, že listy nezmočia, aby sa nemohli vyvinúť žiadne plesňové choroby. Ak je rastlina trochu staršia, stačí ju pravidelne zavlažovať iba počas dlhšieho obdobia sucha.

Skutočne nemusíte hnojiť loquat. Ak vôbec, iba na jar. Odporúča sa používať dlhodobé hnojivo.

❷ Odrežte

Aby sa lesklý loquat stal v záhrade skutočným lákadlom, potrebuje niekoľkokrát do roka prerezávanie. Na jar by to malo napr. rázne zlyhať. Tu môžete znížiť späť na dobrý pol metra nad zemou.

Vzhľadom k tomu, Bush rastie veľmi silne na jar av lete, možno budete musieť prerezať znova v júli alebo auguste. Nemali by ste to robiť neskôr ako v októbri, pretože potom môže dôjsť k poškodeniu čerstvo rezaných vetiev mrazom.

❸ dlhodobý spánok

Lesklý medlar je všeobecne vytrvalý. Teploty až do -20 stupňov ju neobťažujú. Pretože však často dochádza k permafrostu, že pôda je zamrznutá tiež o niečo hlbšie, vždy sa odporúča chrániť rastlinu pomocou flísových alebo jedľových vetiev.

Ak držíte loquat v vedre, je najlepšie v zime, ak ho umiestnite na tienisté miesto bez mrazu. Alternatívne môžete vedro zabaliť do rúna a bublinkovej fólie. Tiež je potrebné pamätať na nalievanie loquatu. Ak ste ju vysadili v vedre, potrebuje vodu aj v zime. Zalievajte ich však iba vtedy, ak je vrchná vrstva pôdy dôkladne vysušená a uistite sa, že nedochádza k zamokreniu.

❹ Zabráňte zamoreniu škodcami

Škodcovia sú hrôzou pre každého záhradníka. Loquat spravidla nespôsobuje veľa škodcov. Ak áno, môžu sa objaviť vošky. Aby ste chránili loquat pred zamorením, jednoducho si urobte zo žihľavy suspenziu (pokyny nájdete tu) a pravidelne s ňou postrekujte svoje rastliny. Môžete si tiež pripraviť cesnak variť sami a tým mu zabrániť.