Záhradné tipy

Listové siete - ochrana vášho rybníka


V septembri naneste sieť na listy

Ak máte v záhrade rybník, budete s ním mať veľa zábavy, ale aj veľa práce. A musí vziať do úvahy niekoľko vecí, najmä ak v rybníku plávajú ryby. Najneskôr v septembri by sa sieť mala natiahnuť cez rybník, aby sa zabránilo pádu listov do vody. To samozrejme dáva zmysel iba vtedy, ak v záhrade sú listnaté stromy alebo veľa listov zo susedstva môže spadnúť do rybníka.

Napnite listovú sieť
Pretože listy klesajú na dno rybníka, uvoľňujú živiny a tým obohacujú vodu. To odstraňuje kyslík z vody a vytvára vrstvu vyhnívaného kalu na podlahe. Preto by ste mali natiahnuť sieť, ktorá by nemala visieť vo vode, inak by listy tiež prišli do kontaktu s vodou a znova by uvoľňovali živiny. Za týmto účelom kolík vsadí do zeme na okraji rybníka a natiahne sieť cez ne. Listy potom môžete pravidelne pravidelne odstraňovať zo siete.

Listová sieť šetrí prácu
Po poklese listov môžete sieť opäť odstrániť najneskôr v decembri a vďaka listovej sieti nebudete mať budúcu jar s čistením rybníka toľko práce. Tieto listové siete sú k dispozícii v rôznych veľkostiach.