Záhradné tipy

Zber chilli papričky - ako to funguje!


Čili papričky prosperujú najlepšie v interiéri

Ak ju máte radi pikantné, radi budete jesť aj chilli papričky. Mnohí kupujú ovocie v obchode alebo od farmára. Tam sú samozrejme veľmi drahé a zvyčajne nechutia tak aromaticky, ako by ste sami pestovali struky. Ak ste sa rozhodli chili papričky sami zbierať, mali by ste si uvedomiť, že tieto rastliny nie sú vhodné do exteriéru.

Chili rastliny kvitnú v zime
Môžete to skúsiť a s trochou šťastia môžete aj žatvu, ale rastliny sa darí lepšie v interiéri, najlepšie v skleníku alebo na zimnej záhradke. Kvitnú tam dokonca aj v zime av nasledujúcom roku prinášajú s veľkou starostlivosťou veľa ovocia. Rastlina nemá rada prievan a pri zavlažovaní by ste ju nemali preháňať. Rastlinu chilli rastlín udržiavajte mierne vlhkú, pretože sa jej to najviac páči.

Sprej do rastlín chilli
Aby ste sa vyvarovali vošiek, mali by ste si svoju čili chilli postrekovať destilovanou vodou najmenej dvakrát týždenne. Musíte sa uistiť, že sa voda dostane všade, vrátane spodnej strany listov. Nemali by ste však uveriť, že postrekovanie môže zanedbávať zalievanie. Vo februári by ste mali výhonky rázne prerezať a rastliny chilli transplantovať do väčšieho hrnca.


Video: Bhut Jolokia - Prvý zber (Október 2021).