Nápady a inšpirácia

Test záhradných nožníc - víťaz testu pochádza z GARDENA


Víťaz testu medzi záhradníkmi: GARDENA Comfort Smart Cut 8798

Záhradnícke záhradnícke pomôcky patria medzi najbežnejšie používané nástroje na starostlivosť o záhradu. Stiftung Warentest teraz testoval 17 nožníc na prerezávanie a 11 nožníc na prerezávanie a medzi nimi identifikoval víťaza testu. Zostavili sme tiež najdôležitejšie kritériá, ktoré by ste mali zvážiť pri nákupe záhradných záhrad.

Ak chcete mať záhradu pod kontrolou, sú nevyhnutné záhradnícke nožnice. Je obzvlášť vhodný, keď chcete odrezať malé konáre alebo kvety. Sú praktické, pretože na ich použitie potrebujete iba jednu ruku. Vyzerá to inak s nožnicami na prerezávanie. Sú vhodnejšie pre hrubé konáre s priemerom 2 alebo viac centimetrov. Stiftung Warentest teraz testoval záhradné nožnice aj záhradnícke nožnice na ich trvanlivosť. Výsledok: Skoro všetky lacné nožnice na záhradu a záhradnícke nožnice boli neúspešné.

História Test
Test bol samozrejme zameraný na rezanie. Každý jednotlivý záhradný záhradník musel 6 000krát prepracovať cestu z bukového dreva s priemerom 1 centimeter. Strihacie nožnice sú však 6 000 krát cez 2 cm hrubú bukovú palicu.

Ostrosť a klzné vlastnosti čepelí sú obzvlášť dôležité pri záhradných nožniciach. V teste bol však obzvlášť negatívny fakt, že mnohé z testovaných modelov nerezali drevo, ale stlačili ho. Pri použití by tieto záhradnícke nožnice poškodili kôru stromu. Na druhej strane, niektoré iné modely sa nedostali za cieľovú čiaru testu. Buď sa zlomili, alebo sa rukoväť zdeformovala.

Strihacie nožnice pôsobili lepšie. Vďaka ich dlhým držadlom vám umožňujú dosiahnuť optimálny pákový efekt pri rezaní, vďaka čomu je rezanie detskou hrou. Zastrihávacie nožnice sa nerozpadli ani zdeformovali, ale rezná sila sa časom výrazne znížila.

Regulácia znečisťujúcich látok
Ako by nestačilo na to, aby ste si mohli pritlačiť prsty pomocou nožníc a záhradníckych nožníc, Stiftung Warentest dokonca našiel v niekoľkých úchytkách znečisťujúce látky. Napríklad rukoväť prerezávacích nožníc od Lux ​​obsahovala príliš veľa zmäkčovadiel.

Kupujte záhradnícke nožnice - na čo by ste mali venovať pozornosť:
V zásade by ste mali vedieť, že existujú záhradnícke nožnice s dvoma rôznymi systémami kosenia. Rozlišujú sa medzi nožnicovými nožnicami a nožnicami na obtok. Pri nožniciach s kovadlinou narazí čepeľ pri rezaní nákova, Sú zvlášť vhodné na tvrdé drevo. S obtokovými nožnicami sa dva rezné hrany pohybujú okolo seba. Fungujú dobre pre čerstvú zelenú.

Strihacie nožnice by mali byť vždy v ruke. Preto nesmie byť príliš veľký a ani príliš malý. Záhradnícke nožnice by mali byť v ruke, aby ste ich mohli ľahko rezať všetkými prstami. Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť čo najvyšší možný prenos energie. V opačnom prípade, ak sú záhradnícke nožnice príliš malé, môžete si zovrieť prsty. Pri nákupe vždy dbajte na to, aby ľudia s pravou rukou nekúpili záhradnícke nožnice pre ľavákov.

Ľahko použiteľný zámok je tiež dôležitý pre vašu bezpečnosť. Ak napríklad stojíte na rebríku, nebudete sa môcť dlho hádať so záhradnými nožnicami, kým sa zámok nakoniec nezaklapne.

Ak vyberiete drahšie záhradnícke nožnice, mali by ste sa ubezpečiť, že pre ne môžete kúpiť aj náhradné diely. Na niektorých modeloch sa dajú kúpiť najmä opotrebiteľné diely, ako sú čepele, pružiny a zámky.

Víťazi testov pochádzajú od Gardeny a Fiskara

Najlepšie záhradné nožnice od Gardeny
GARDENA Comfort Smart Cut 8798 sa odrezal ako najlepší záhradný záhradník. Pri skúške sa zaznamenalo najmä prepínateľné račne, ktorá umožňuje rezať vetvy po kusoch. Jedinou nevýhodou: v rukoväti záhradných záhrad sú škodlivé látky. Pri hodnotení však prevládalo veľa pozitívnych vlastností záhradníkov, takže spoločnosť Stiftung Warentest bola schopná udeliť klasifikácii kvality Gardena Comfort Smart Cut 8798 hodnotenie kvality GUT (1.7).


»Na 20 najlepších záhradných nožníc a záhradníckych nožníc


Najlepšie záhradnícke nožnice od firmy Fiskars
Jeden z najmenších a najľahších modelov dokázal vytrhnúť prvé miesto v nožniciach. Zastrihávač obtoku zariadenia Fiskars Power Gear bol ohodnotený známkou kvality DOBRÝ (1.7). Pri použití týchto strihacích nožníc je potrebné veľmi malé úsilie. V kategórii Regulácia znečisťujúcich látok to bol jediný strihací nôž, ktorý získal veľmi dobré hodnotenie (1.5).

záver:
Ak si chcete kúpiť dobré záhradnícke nožnice alebo záhradnícke nožnice, mali by ste na to minúť trochu viac peňazí. Mali by ste preto dávať pozor na modely výrobcov GARDENA, WOLF a FELCO, najmä pokiaľ ide o kvalitu. Aj keď ich cena je okolo 20 až 40 eur, môžete si byť istí, že modely týchto výrobcov sa pri použití nerozpadnú.