Tipy a triky

Hibernácia kontajnerových rastlín - ako sa to robí!

Hibernácia kontajnerových rastlín - ako sa to robí!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aby sa rastliny kontajnerov mohli prezimovať, mali by ste ich pomaly, ale určite priviezť dovnútra. Počas následného ukladania je však treba zvážiť niekoľko vecí.

Kontajnerové rastliny sa musia skladovať odlišne

Kontajnerové rastliny, ktoré sa mu páčia tmavé
V prvom rade by sme vás chceli predstaviť najbežnejším rastlinám, ktoré majú radi temnotu, ktoré preto sotva potrebujú vodu a môžu čakať na jar v pivnici alebo v kôlni. V prípade črepníkových rastlín, ktoré sa im páčia, by ste mali venovať pozornosť správnej teplote. Pretože väčšina črepníkových rastlín nemá rád teploty pod 5 stupňov, mali by ste ich včas priniesť do interiéru. Výmena kvetín, kríkov a horákov anjela by sa nikdy nemala skladovať pod 5 stupňov. Teploty nad 10 stupňov sú tu ideálne. Dekoratívne ľalie, kôra korenia, granátové jablko a koralový ker môžu tiež tolerovať teploty až do mrazu. Teploty môžu stúpať až do 10 stupňov, ale nie viac.

Výnimka
Fíkovník je výnimkou z rastlín. Nikdy by sa nemal skladovať pri teplotách nad 5 stupňov. Odoláva teplotám až do -10 stupňov. Pamätajte si, že ak budete rastliny skladovať príliš teplo, budú pučať príliš skoro.

Kontajnerové rastliny, ktoré majú radi svetlé
Niektoré rastliny však uprednostňujú aj svetlé miesta. Tam sa, samozrejme, musia pravidelne napojiť. Správna teplota je pre skladovanie veľmi dôležitá. Tu sa nedá urobiť žiadny všeobecný výrok, pretože hoci niektorí netolerujú mráz, teploty pod 0 stupňov nie sú pre ostatných dôležité.

črepníkové rastliny dať do zimnej záhrady
Bougainville, sedmokrásky a citrusový strom preferujú teploty okolo 10 stupňov. Nikdy by však nemali byť skladované pod 5 stupňov. Vášeň a dátumová dlaň tiež tolerujú teploty okolo zamrznutia. Ale čo sa vám najviac páči, sú oblasti medzi 5 a 10 stupňami. Pri oleandroch, vavrínoch a olivách to nie je také zlé, keď teplota klesne pod bod mrazu, mínus 5 stupňov nie je problém. Teploty plus 5 stupňov sú tu ideálne. Najlepšie je umiestniť takéto rastliny do nevyhrievanej zimnej záhrady, pretože je tu správna teplota a svetelné podmienky sú zvyčajne správne.