Záhradné tipy

Klivien - Ako rozkvitnúť Klivien

Klivien - Ako rozkvitnúť Klivien


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Klivien sú vždy malé vrcholy. Je potrebná malá starostlivosť, aby sa rozkvitli. Obzvlášť keď sa clive jednoducho nechce rozkvitnúť.

Clivia v týchto dňoch tak rozkvitne

Klivie je vyhľadávaným domom a zimnou záhradou, ktorá sa predtým vyskytovala najmä v zime. Pretože v decembri prišiel konečne čas, keď začne kvitnúť. Takže sa teší z jej nádherných farieb, najmä v chladnom období. Kvitne v červenej, oranžovej až žltej farbe a je skutočným lákadlom v každom byte. Potrebuje však malú starostlivosť, aby sa vôbec mohla pútať. Tu je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Klivien netoleruje zmenu polohy dobre

Klivien ako svetlé až čiastočne zatienené miesto, kde sú teploty okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Ideálne je miesto vo východnom alebo západnom okne, v ktorom nesvieti poludňajšie slnko. Horiace slnko v poludnie by inak mohlo spáliť mäsité listy.

Po umiestnení na toto miesto by ste mali Klivie nechať na celý život. Netoleruje zmenu polohy veľmi dobre. Nemôžete ani obrátiť rastlinu. Ak ich zo svojho miesta odstránite, vložte ich čo najskôr späť na svoje miesto.

Prečo už kvitnutie clivia tak bohato nekvitne?

Tí, ktorí predtým mali Klivien a stále sa im nechcú venovať, sa mohli dariť rovnako ako mnohí iní. Pretože v porovnaní s minulosťou už clivia kvitne tak hojne a v mnohých prípadoch už nie. Dôvodom sú dobre izolované byty. V minulosti, keď neexistovali žiadne okná, ktoré by sa dali tak dobre zatvoriť, neboli byty tak teplé ako dnes. V tom čase ste zvyčajne mali iba krb alebo kúrenie bolo zapnuté, najmä v menej obývaných izbách. Dnes je všade veľa vykurovania. A to je jed pre cliviu.

Ak skladujete svoje Clivia od októbra do 12 stupňov Celzia, nemusí dôjsť k rozkvetu. Preto umiestnite rastliny do nevykurovanej miestnosti a privádzajte ich späť na teplo iba vtedy, keď sa vytvoria kvety. Aby ste si mohli kvety užívať po dlhú dobu, musíte sa o clive postarať.

Ako sa správne starať o clivia

❍ casting:

Klivie raz ročne organizuje tzv. Vegetačnú prestávku. Potrebuje túto prestávku, aby kvety mohli začať rásť budúcu jar. Uskutočňuje sa od októbra do januára. Počas tejto doby musíte Klivie zalievať iba veľmi málo. Len toľko, že nevyschne.

Po tejto prestávke vo vegetácii potrebuje Klivie opäť veľa vody. Takže ich musíte pravidelne zalievať. Uistite sa však, že nedochádza k zamrznutiu, pretože Klivie to vôbec nemôže zobrať.

❍ Hnojenie:

Akonáhle bude prvá kvetina tvoriť vo februári / marci, clive potrebuje viac živín. Teraz hnojte rastlinu každé dva týždne kompletným hnojivom v tekutej forme. V septembri by ste mali znova zastaviť prívod hnojiva.

❍ Znížiť:

Po rozkvetu tvoria úrody zhluky ovocia so semenami. Ak ich nechcete používať na rozmnožovanie rastlín, mali by ste stonky kvetov rezať blízko zeme, keď uschli. Rastlina teda do týchto častí závodu neinvestuje zbytočnú silu.Komentáre:

 1. Garnell

  Veľmi zaujímavá myšlienka

 2. Cohen

  Between us, they have me a different way.

 3. Wyligby

  I, sorry, but am certainly not everything. Are there other variations?

 4. Dahr

  vynikajúci variant

 5. Irvin

  In my opinion, this is not true.Napíšte správu