Starostlivosť

Čistenie odkvapov - ako sa to robí


Záhrada nie je zložená iba z rastlín, o ktoré je potrebné sa starať v posteliach. Musíte sa tiež postarať o všetko okolo. Zahŕňa to aj čistenie žliabkov.

Čistenie odkvapov je tiež súčasťou záhradkárstva

Vyčistite odkvap
Kdekoľvek je strecha, nájdete tiež odkvap alebo odkvapový žľab, aby voda mohla koordinovaným spôsobom odtekať. Tieto kanály musíte občas kontrolovať. Obzvlášť, keď sú v blízkosti stromy a zabezpečte, aby bol žľab občas zablokovaný. Ak je odkvapový žľab plný listov, na jednej strane voda už nemôže správne odtekať a strieľa cez žľab, na druhej strane listy môžu upchať zvodovú rúru. Preto by ste mali pravidelne kontrolovať žlaby a odstraňovať cudzie predmety.

Zápcha v žľabeAk dažďová voda tečie cez hranu odkvapu alebo pomaly odkvapkáva z zvodnej rúrky, je odkvapový žľab alebo zvodovka upchatá. Na vyčistenie odkvapov a zvodov by ste mali urobiť nasledovné:

  1. Žliabok najskôr vyčistite.
  2. Potom nalejte vodu do zvodiča zhora.
  3. Ak voda steká z zvodiča veľmi pomaly, je zablokovaná. Musíte to tiež vyčistiť. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je špirálová trubica.

Siete a siete
Ak si chcete zachrániť túto nepríjemnú prácu, môžete k žľabu pripevniť mriežky alebo siete, ktoré zabraňujú pádu listov a konárov do žľabu a tým do zvodiča. Ak je stena domu pokrytá popínavými rastlinami, mali by ste ich skontrolovať znova a znova, pretože tieto môžu samotnými silami poškodiť žlaby a potrubia.