Nápady a inšpirácia

Používanie plesňových húb - symbióza medzi hubou a rastlinou


Keď hovoríte o húb, okamžite premýšľate o jedlých húb alebo plesní. Pôdne huby sa môžu tiež použiť na starostlivosť o rastliny.

Pôdne huby majú na rastliny pozitívny vplyv

Mycorrhizal huby
Pôdne huby majú pozitívny vplyv na pôdu. Nazývajú sa tiež mykorhizné huby. Sú dostupné vo forme granúl, ktoré sa pridávajú do pôdy a do zalievacej pôdy. Huby potom rastú v koreňoch rastlín alebo okolo nich a podporujú ich rast. Pomáhajú tiež rastliny absorbovať živiny a vodu. Tieto huby niekedy tiež vysielajú rastlinné hormóny na podporu rastu koreňov.

Odstránenie ošetrovateľských chýb
Do istej miery môžete dokonca odstrániť chyby v ošetrovateľstve. Pretože vlákna mycélia sú jemnejšie ako korene rastlín, môžu prenikať hlbšie do pôdy a pomáhať každej rastline, či už stromu, kríku, kvetinám a dokonca aj tráve. S každou rastlinou vstúpite do symbiotického vzťahu. To znamená, že tento vzťah má úžitok pre rastlinu aj pre huby. Pretože huba dodáva rastlinám výživné látky, huba dostáva z rastlín vitálne uhľohydráty. Ak dostanete taký granulát a pokazíte tým svoje rastliny, vaša záhrada bude ešte krajšia.