Záhradné tipy

Naháňajú krtek - 8 tipov

Naháňajú krtek - 8 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krtek je skutočne veľmi užitočný. Avšak, jeho kopca riadiť veľa majiteľov záhrad blázon. Mojich 8 tipov pomôže vyhnať krtek preč.

Sú užitočné, sú tiež pekné na pohľad - ale nie vo vašej vlastnej záhrade, prosím! Hovoríme o móloch. Krtky s malými lopatami vytvárajú podzemný priechodový systém, ktorý mnohí ťažko považujú za možný. Výsledkom sú nemilované kopce zeme na trávniku záhrady. Našich 8 tipov vysvetľuje, ako bojovať proti krtkovi alebo skôr, ako ho odviesť.

Nemôžete zabiť krtek, pretože on je chránený druh, ale môžete odviezť. Môžete vyskúšať aspoň tieto možnosti:

Tip 1: do uličiek nalejte kyslý jogurt alebo kyslé mlieko

Pre tento klasický tip pre domácnosť musíte odstrániť kopec zeme a odhaliť otvor v krte. Potom jednoducho nalejte kyslý jogurt alebo kyslé mlieko do krtkovodu. Potom trochu pôdy na domáci liek, aby ste sa neobťažovali zápachom a opakujte s čo najväčším počtom dier. Ak budete mať šťastie, krtek sa čoskoro dočká.

Tip 2: odháňajte krtek hlukom

Pozvite veľa detí alebo aspoň veľa na záhrade, najmä niekoľko dní v rade. Moles milujú mier. Ak sú neustále vyrušovaní, mohlo by to odhadzovať aj malé lopaty.

Klasika medzi výrobkami v tomto kontexte je určite „krtek“ (k dispozícii tu), ktorý emituje vibrácie do pôdy každých 40 sekúnd a týmto spôsobom predáva krtky, hraboše a atď.

Tip 3: vyhnajte krtek pomocou prázdnych sklenených fliaš

Funguje to takto: Vykopajte prázdne fľaše v blízkosti krtekov a nechajte hrdlo fľaše rozoznať asi 10 centimetrov. Vietor teraz vydáva zvuky, ktoré sa krtkom nepáči a môžu sa pohybovať.

Mimochodom: Zakúpené výrobky, ktoré emitujú zvukové vlny alebo vonné látky, sú nielen drahé, ale väčšinou neúčinné. Ak dokážete žiť s krtkom a kopcami, nemali by ste odnášať úžitkové zviera preč, pretože žerie pôdnych škodcov.

Ak vyššie uvedené opravné prostriedky pre krtek nestačí, teraz môžete nájsť ďalšie možnosti, ako vyhrať krtek.

Tip 4: Použite živú pascu na chytanie krtek

Živá pasca umožňuje šetrné chytenie zvierat. Či už krtek alebo hraboše. Krtky však musia byť uvoľnené nepoškodené na inom mieste, pretože sú pod ochranou prírody - informácie o tom poskytujú zodpovedné orgány ochrany prírody alebo miestny lesník.

Okrem toho musí majiteľ záhrady pravidelne kontrolovať zostavenie živých pascí - niekoľkokrát denne, aby divoké zviera nemuselo zostať v pasci príliš dlho alebo mohlo v živej pasci dokonca uhynúť.

Tip 5: Krtko dajte pod vodu

Ďalším spôsobom, ako ich vytlačiť, je dať existujúce krtko pod vodu. Majiteľ záhrady by sa mal ubezpečiť, že pôdu dôkladne prepláchne a trochu šliape. Odporúča sa však, aby sa krtek momentálne nenachádzal v oblasti kopca.

V prípade tvrdohlavých zvierat sa tento proces určite musí opakovať niekoľkokrát, až kým sa zvyčajne nepodarí nájsť priestor.

Tip 6: vytvorte vonné bariéry

Zistite krtkove pasáže a poskytnite im parfumy -

Konštrukcia rôznych vonných bariér v chodbách sa ukázala ako veľmi účinná pri vyhadzovaní krtkov z vašej vlastnej záhrady. Spravidla stačí rozložiť zväzok ľudských vlasov.

Ak však majiteľ záhrady nechce za to obetovať vlastné vlasy, môže vyskúšať aj cesnak (tiež nakladaný cesnak), domácu mydlovú vodu alebo zmes mlieka a srvátky. Inak by fungovalo aj cmar.

Na tento účel majú špecializovaní maloobchodníci dokonca pripravené špeciálne krtkovce (alebo zápachové kvapky), ktoré už boli nasiaknuté týmito zapáchajúcimi látkami a dajú sa ľahko uložiť do uličiek. Rýchlo privádzajú krtka podráždeného nezvyčajnými vôňami k letu.

Prípadne sa môže použiť krtkový pesticíd, ktorý zviera iba vystraší zo záhrady, ale pre neho je inak úplne neškodný - v žiadnom prípade nie je smrteľný.

* Aktualizácia 2011:

Prostredníctvom jedného z našich reklamných zákazníkov sme narazili na dva ďalšie spôsoby, ako sa vyvarovať kríkov v záhrade.

Harald Unger, spolumajiteľ dodávateľa, nám povedal o mnohých telefonických hovoroch, ktoré uskutočnil so zúfalými majiteľmi záhrad, a potvrdil neúčinnosť generátorov hluku a splynovacích prostriedkov. Poškodzujú životné prostredie, obťažujú susedov a zbytočne míňajú peniaze. Odporúča dva produkty, ktoré skutočne pomáhajú:

  • krtek siete
  • vertikálny zámok pre dodatočné vybavenie

Tip 7: mólová sieť

Pri vytvorení trávnika sa inštaluje mólová sieť, horizontálna bariéra. Tento produkt šetrný k životnému prostrediu optimálne pomáha už takmer dvadsať rokov. Malé nory môžu bez prekážok stavať svoje uličky pod mriežkou, ale určite sa zabráni vytlačeniu nemilovaných krtkov. Zároveň sa nedajú zatlačiť prevodové stupne, keď idete po trávniku. Trávnik zostane taký krásny, aký je. Robotické kosačky na trávu nie sú ovplyvnené plastovou mriežkou.

Mimochodom: Vďaka dobrým dlhodobým skúsenostiam poskytovateľ teraz predĺžil záruku na 25 rokov.

Tip 8: Vertikálny zámok na dodatočné vybavenie

Ďalším produktom je vertikálna bariéra MolEX-F. Špeciálna špicatá fólia je určená na dodatočné vybavenie. Mnoho športovísk už bolo natrvalo oslobodených od problému krtek.Komentáre:

  1. Kagarn

    tú myšlienku som vymazal :)Napíšte správu