Záhradné tipy

Vytvorte vresovú záhradu - takto sa pestuje vres


Krajiny ako Lüneburgské vresovisko vďaka svojej kráse priťahujú veľa ľudí. Ale tiež môžete ľahko vytvoriť vresovú záhradu.

S vresom môžete pridať krásne farebné akcenty

Vytvorte vresovú záhradu
Krása vresu je neporovnateľná a napriek často neúrodným rastlinám je vresom skutočný pútač - aj na záhrade. Ak chcete Eriku nielen umiestniť príležitostne a tiež máte dostatok miesta, môžete si Heidegarten usporiadať veľkoryso. Prichádza tiež do seba na niekoľkých úrovniach.

Dodržiavajte pôdne podmienky
Heather potrebuje kyslú pôdu s nízkym pH. Ak je menej ako 5, je ideálne, ak je nad 6, mali by ste zmeniť podlahu na 40 cm alebo pracovať s veľkým množstvom rašeliny. Najlepšie je pestovať vresu v septembri alebo októbri a potom opäť v apríli a máji. Nemalo by sa vysádzať po októbri, pretože vres, ktorý nerástol správne, je náchylný na mráz. Slnečné miesto je povinné.

Rastliny a starostlivosť o vres
Ak máte rýchlo rastúce rastliny, uvoľnite ich a dajte im viac miesta, aby sa mohli šíriť. Malé rastliny môžete dať bližšie k sebe. Heather je potrebné rezať raz ročne, aby sa rozvinul pekný kvet. Rez je ideálny pre letné kvety po zime, od polovice marca do polovice apríla. Zimné kvitnúce rastliny by ste mali rezať hneď po odkvitnutí. V pravidelných intervaloch pridajte organické hnojivo a vresu si naozaj užijete.