Výzdoba

Riasy v rybníku? - Tieto tipy vám pomôžu!

Riasy v rybníku? - Tieto tipy vám pomôžu!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Riasy v rybníku nevyzerajú iba neatraktívne, ale môžu poškodiť aj ostatných obyvateľov rybníka. Prečítajte si, čo je potrebné urobiť a čo skutočne pomáha.

Pre mnohých majiteľov záhrad je vrcholom súkromný rybník, ale je potrebné ho primerane udržiavať. Riasy v rybníku nielen znečišťujú vodu, ale tiež zanedbávajú a môžu dokonca poškodiť ostatných obyvateľov rybníka.

Prečo sa riasy vyvíjajú?

Okrem iného riasy vždy vznikajú, keď záhradný rybník stojí na slnku. Preto by ste mali hľadať miesto, keď rybník brány nie je v planúcom slnku. Nie je to však jediný faktor, ktorý podporuje tvorbu rias v jazierku.

Okrem ideálneho umiestnenia, t.j. čiastočne zatieneného, ​​je rozhodujúca aj veľkosť rybníka. Čím je rybník menší, tým rýchlejšie sa voda môže zahriať, čím poskytuje ideálne živiny pre riasy. Preto je vždy dôležité udržiavať biologickú rovnováhu. Riasy sú vždy ohrozené, ak obsah fosfátov stúpne na viac ako 0,035 miligramu na liter. Toto je priaznivé pre trus rýb, zvyšky krmiva pre ryby, ale aj pre dážď a lístie.

Bojujte s riasami prírodnými prostriedkami

Najlepším liekom na riasy je nenechať ich rozvíjať sa. Toto tvrdenie je iba z polovice pravdivé, pretože riasy nie sú nevyhnutne záťažou pre rybník, ale skôr znakom dobrej biologickej kvality záhradného rybníka. Problémy sa stávajú iba vtedy, keď sú prevzaté ručne, rozpoznateľné zelenou farbou vody. Vo väčšine prípadov vlákninové riasy spôsobujú zakalenie vody.

Podvodné rastliny proti riasam v rybníku

Ako už bolo uvedené vyššie, slnečná lokalita je ideálnym živnou pôdou pre riasy. Keďže je ťažké realizovať existujúci rybník, investujte niekoľko eur do vodných rastlín, ktoré sú ideálne ako poskytovatelia tieňov:

 • lekná
 • plávajúce srdce
 • frogbit
 • Hornblatt
 • waterweed
 • močiar skrutka

Ďalší tip: rozdelenie rybníka na zóny

Okrem veľkosti rybníka je tiež dôležité mať správnu výsadbu, t.j. kde a ako sa používajú rastliny rybníka. Aby sa zabránilo zamoreniu rias, záhradný rybník by sa mal rozmiestniť v rôznych fázach.
„Brehová zóna“ brehovej zóny „hlboká zóna plytkej vody“ (stred rybníka)

Extra tip: Pravidelne čistite rybník sieťou. Ak sa tým riasy neodstránia, použite silnú tyčinku. Obzvlášť vláknité riasy sú trochu „tvrdohlavé“ a dajú sa ľahšie odstrániť (otočte tyč okolo rias a vytiahnite ju).

Slimáky proti riasam

Slimáky sú tiež veľmi dobré na prirodzené riešenie problému s riasami. Je dôležité, aby ste používali správne slimáky, inak sa budú jesť iba vaše vodné rastliny a nie riasy. Veľmi vhodné sú napríklad skrutky veka veže alebo skrutky veka vane.

Čo robiť, ak prírodné prostriedky už nepomáhajú

So správnym umiestnením, optimálnym výsadbou a územným plánovaním položíte základy skutočnosti, že sa riasy vôbec netvoria. Ale niekedy to nestačí, rybník sa prevráti. Proti tomu existujú opravné prostriedky, ktoré by ste mali vyskúšať krok za krokom.

Filtre proti riasam v rybníku

Nechcem pokaziť vašu dobrú náladu, ale akonáhle je rybník úplne plný rias, ani ten najlepší filter nepomôže. Existujú však špeciálne filtračné systémy, ktoré v prípade malého zamorenia odvedú dobrú prácu. Filter udržuje riasy v špongii, čistá voda sa pumpou vracia do rybníka.

Riasy zabijaci

Na trhu sú biologicky odbúrateľné látky na ničenie rias. Pri jeho používaní by ste sa mali bezpodmienečne riadiť pokynmi výrobcu, aby nedošlo k narušeniu prirodzenej rovnováhy záhradného jazierka.Komentáre:

 1. Elisheba

  Skvelá voľba

 2. Easton

  Účasť je dobrá

 3. Jermane

  Earlier I thought differently, I thank for the information.

 4. Skylor

  Verím, že sa mýlite. Som si istý. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.

 5. Tajo

  It is the lie.Napíšte správu