Výzdoba

Zdieľanie rebarbory ​​- ako to funguje


Každý, kto pestuje rebarbora na záhrade, vie, že zelenina je pomerne nenáročná. O rebarborte by ste sa však mali podeliť najmenej každých desať rokov. To vám umožní dosiahnuť vyšší výnos.

Ako však správne rozdelíte rebarbora?
Rebarcu by ste mali vždy rozdeliť lopatou. Uistite sa, že nové rastliny majú najmenej tri až štyri púčiky. Je vždy rozdelená na jeseň. Ideálny čas je, keď prvé listy zhnednú. Ak rozdelíte rebarbora príliš skoro, riskujete, že rastlina nebude mať dostatok sily na rast. Pretože korene rebarbory ​​by nemali zostať vo vzduchu príliš dlho, musíte pred rozdelením vykopať novú výsadbovú dierku. Aby ste to dosiahli, musíte pôdu uvoľniť čo najhlbšie a zmiešať ju so zrelým kompostom. Rebarbora by mala byť vždy zasadená na slnečnom mieste.

Rebarbora potrebuje uzavretú sezónu
Po výsadbe musíte rebarborku dobre zaliať a navyše kompostovať. V prvých dvoch rokoch by ste nemali rebríček, ktorý bol transplantovaný, pozbierať, pretože potrebuje ochranné obdobie. To je dôvod, prečo by ste mali nechať časť palice tam, kde bola, a znova ju zasadiť po týchto dvoch rokoch. Po týchto dvoch rokoch môžete zozbierať veľa rebarbora.