Nápady a inšpirácia

Ukladajte mini rybníky - takto sa to robí


Mnoho majiteľov záhrad zmenilo vane alebo poháre na malé malé rybníky. V zime je potrebné tieto malé rybníky riadne skladovať, aby sa mohli v budúcom roku opäť vysadiť.

Mini lekná nájdete v mnohých rybníkoch Min

Vyberte rybníkové rastliny
V takýchto rybníkoch súťažia väčšinou mnohé lekná, lekná, bažiny a kvetinové vŕby. Takéto mini rybníky sú skutočným lákadlom v každej záhrade. Pretože tieto malé rybníky úplne zamrznú v zime počas dlhých období mrazu, rastliny sa musia odstrániť v zime.

Uchovávajte rastliny jazierka
Najneskôr v novembri by ste mali vyprázdniť kade a rastliny uložiť vo vaniach alebo vedrách v suteréne alebo v záhradnej kôlni, v každom prípade pri teplotách nad 0 stupňov. Mali by ste pravidelne kontrolovať vodu rastlín a pravidelne ich vymieňať. Uistite sa, že izbová teplota nestúpne nad 12 stupňov, pretože takéto teploty sú pre rastliny príliš teplé.

Vytvorte mini rybníky
Potom, čo ste mini rybník vyprázdnili, musíte ho vyčistiť a uložiť na suchom mieste. V apríli ho potom môžete vziať von, naplniť vodou a zasadiť. Ak sú vodné rastliny príliš veľké, môžete ich jednoducho rozdeliť. Môžete tiež jednoducho odrezať staré a zlomené časti rastlín. Ako vidíte, také malé rybníky nevykonávajú takmer žiadnu prácu. Ešte nemáte mini rybník? Teraz viete, ako to ľahko vytvoriť.