Tipy a triky

Ochrana rastlín v novembri - 5 dôležitých tipov


Ochrana rastlín je dôležitá aj v zime. V novembri by ste preto mali znova skontrolovať všetky svoje rastliny na výskyt škodcov.

Pred zimou skontrolujte, či vaše rastliny nie sú škodlivé

Ochrana rastlín v novembri
Aj keď škodcovia nie sú aktívni, môžete ich obmedziť alebo zabezpečiť, aby sa na jar nerozširovali. Tu je 5 dôležitých tipov:

  1. Ak záhradu robíte v zimnom období, počas kultivácie pôdy venujte pozornosť slimákovi a odstráňte ho.
  2. Vole sú aktívne po celý rok. V zime je boj proti myši účinnejší. Okrem toho sú v špecializovanom obchode špeciálne návnady pre myši.
  3. Lepiace krúžky na stromoch by mali byť vždy bez listov, aby žiadne prostriedky na ochranu proti mrazu nemohli prekonať pasce a dostať sa na vrchol stromu.
  4. Aby sa zabránilo chrastavitosti jabĺk, mali by ste vždy zlikvidovať jesenné lístie. Chrasta jabĺk v listoch prevláda.
  5. Ak v zime objavíte červené škvrny na drevinách, mali by ste odstrániť vetvy, ktoré také škvrny majú. Jedná sa konkrétne o červený pustule. Ak sa neodstráni, môže sa šíriť ďalej a ovplyvniť zvyšok stromu alebo kríka.

Nezabudnite tiež pravidelne skontrolovať črepníkové rastliny, ktoré sa nachádzajú v dome, suteréne alebo na zimnej záhrade.