Dom a záhrada

Zber zeleru - nepichnite koreň!

Zber zeleru - nepichnite koreň!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zeler je zelenina, ktorá by mala byť vždy v každej dobrej kuchyni. Ak chcete zozbierať zeler, mali by ste zvážiť niekoľko vecí.

Nikdy neodrežte koreň z zeleru

Zeler obsahuje veľa vitamínov
Zeler nie je len zdravý a má veľa vitamínov, ale zvyšuje sa aj jeho účinnosť. To nemôžete povedať dvakrát a chceli by ste jeden alebo druhý z nich zasadiť do záhrady.

žatvy
Zeler by sa nemal zbierať príliš skoro. Na konci októbra a začiatkom novembra zvyčajne získa skutočnú podporu a rastie rázne. Môžete to dosiahnuť dostatočným zalievaním zeleru a tiež šetrením hnojív. Potom ju môžete zozbierať tesne pred prvým mrazom.

Nikdy nepichnite koreň!
Existujú dve veci, ktoré sa praktizujú znovu a znovu, ale ktorým by ste sa mali pri zbere vyhnúť: Nikdy nepichnite koreň a nenechajte všetky listy na rastline. Zeler sa tak stáva skutočne veľkou a chutnou zeleninou. Tieto dve chyby zabránia rastline inak ako jej propagáciou.

Mimochodom:
Vďaka mnohým éterickým olejom obsiahnutým v zeleri, znižuje krvný tlak a zabraňuje tvorbe baktérií v ústach a tiež v hrdle. Zeler má tiež veľmi nízky obsah kalórií a obsahuje mnoho dôležitých vitamínov a minerálov.