Nápady a inšpirácia

Mnohonásobné fuchsie - ako to funguje


Fuchsie sú veľmi populárne kvety. Aj tak populárne, že veľa z nich nemôže dostať dosť. Tu je návod, ako môžete množiť fuchsie.

Fuchsie je možné ľahko šíriť

Fuchsie nie len zdobia balkón alebo terasu, ale v záhradke sa stále viac používajú aj ako črepníkové rastliny. Rôzne typy fuchsie sa veľmi líšia svojim vzhľadom. Existujú nízko rastúce druhy a fuchsie, ktoré môžu dorásť do veľkosti stromov. Bohužiaľ, mnoho odrôd nie je odolných. Preto je dobré vedieť, ako rozmnožiť fuchsie a koľko rastlín je možné doviezť do domu na zimnú sezónu.

Takto je možné šíriť fuchsie

Možnosť 1 - rozmnožte fuchsie po odrezkoch:

Najlepší čas na pestovanie odrezkov je jar, keď sa rastlina rýchlo zakorení. Postupujte nasledovne:

❶ Pred opätovným vyklíčením rastlín by ste mali kvetinu odrezať. Mali by ste nechať až štyri púčiky listov, ostatné môžu. Čerstvé výhonky sa objavia v nasledujúcich týždňoch. Hneď ako dosiahnu dĺžku 15 centimetrov, musíte ich opäť skrátiť na polovicu. Kvet bude teda hojnejší neskôr.

❷ Potom môžete použiť rezané výhonky na znásobenie fuchsie. Aby ste to dosiahli, musíte skrátiť výhonky na asi desať centimetrov, odstrániť listy okrem dvoch až štyroch kusov navrchu a potom ich vložiť do malého hrnca s rastúcou pôdou.

❸ Teraz stačí nasadiť malú plastovú kapucňu na výhonky a naliať ich znova a znova pri teplote najviac 20 stupňov a denne ich vetrať. Výhonky zakorenili do štyroch týždňov a nová fuchsia vyrastie a čoskoro vás poteší nádhernými kvetmi.

❹ Po štyroch týždňoch môžete odrezky preradiť do kvetináčov. Na každé rezanie použite samostatný hrniec.

Variant 2 - znásobenie fuchsie znížením:

Existuje iný spôsob, ako šíriť fuchsie. Jeden hovorí o znížení. Ak to chcete vyhrať, mali by ste urobiť nasledujúce kroky:

Shoot Ohnite fuchsiu strieľať priamo nadol od materskej rastliny. Uistite sa, že sa snímka nerozbije.

The Potom musíte nasnímať záber na zem. S trochou šťastia bude rootovať.

❸ Ak sú korene dostatočne veľké, môžete odrezať výhonok z materskej rastliny a dať ho do hrnca.

Možnosť 3 - množiť fuchsie prostredníctvom semien:

❶ Po kvitnutí produkuje fuchsie semená, ktoré obsahujú jednotlivé semená. Tieto semená musíte otvoriť, aby ste odstránili semená. Potom ich nechajte trochu vyschnúť.

❷ Semená teraz vložte do misiek s rastúcou pôdou. Potom prikryte trochou zeme, mierne navlhčite a prikryte priesvitnou fóliou.

❸ Hneď ako klíčia semená, musíte na vetranie odstrániť fóliu každý deň jednu hodinu.

❹ Ak rastliny majú 2 páry listov, musíte ich transplantovať do väčších kvetináčov. Znovu vložte priehľadný film.

❺ Po približne 3 týždňoch bude čas transplantovať rastliny späť do väčších kvetináčov. Okrem toho sa musia udržiavať v teple. Optimálna je teplota 20 stupňov Celzia.