Ponúk

Vynásobte levanduľa - pokyny krok za krokom

Vynásobte levanduľa - pokyny krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na záhrade nikdy nebudete mať dostatok levandule, pretože nielen vonia nádherne, ale tiež chráni vši od ruží. Vždy je dobré vedieť, ako ju zvýšiť.

Levanduľa sa ľahko pestuje

Ak ucítite vôňu levandule a zavriete oči, okamžite sa ocitnete v Provensalsku. Tu sa nakoniec darí na veľkých poliach. Vôňa však nielen zvádza zmysly, ale má aj upokojujúci účinok. Rastlina nielenže vyzerá krásne, ale má tiež pozitívny vplyv na spánok a psychiku.

Levanduľa, samozrejme, môže urobiť omnoho viac. Môže tiež poháňať mory a vošky zo susedných rastlín. A môžete ich použiť aj v kuchyni. Z toho môžete napr. vykúzliť levanduľové muffiny, džemy alebo limonády. No, ak to všetko nie je dôvodom, prečo konečne pestovať levanduľa v záhrade.

Ak ju už máte na záhrade, zvyčajne ju nebudete mať dosť. Môže to byť výhodou, ak viete, ako ju zvýšiť. Toto funguje veľmi dobre, napríklad prostredníctvom odrezkov alebo zahĺbení. Levanduľa môžete tiež množiť semenami alebo delením.

Takto je možné propagovať levanduľa

Vynásobte levanduľou odrezkami:

Levanduľa patrí do rodiny pyskovníkov a môže dorásť až do jedného metra. Ako levanduľová krík v priebehu rokov prerastie do lesného kríka, na jeseň môže vydržať veľmi silné prerezávanie. A to je veľká výhoda, pretože je veľmi ľahké dostať sa k odrezkom.

Najlepší čas na znásobenie levandule počas odrezkov je jar. Levanduľa však môžete znásobiť aj na jeseň. Levanduľa by potom mala zimu stráviť v zimnej záhrade. Najlepšie je urobiť toto:

❶ Odrežte nerozvetvené výhonky dlhé asi 10 centimetrov a odstráňte spodné listy.

Shoots Potom musíte výhonky zasadiť do misy s rastúcou pôdou a dobre ich zaliať.

❸ Potom misku umiestnite na teplé a slnečné miesto. Nabudúce je dôležité, aby ste výhonky pravidelne zalievali.

❹ Po šiestich až ôsmich týždňoch sa vytvorili dostatočné korene. Mladé rastliny sú teraz také silné, že ich môžete umiestniť do jednotlivých kvetináčov.

❺ Potom musíte mladé rastliny vždy ihneď prerezať (pozri pokyny tu). Výhonky rastú do kompaktného a huňatého levanduľového kríka.

Zvýšenie levandule nad poklesom:

Ak dávate prednosť množeniu levandule na jar, môžete to urobiť aj znížením. Je to veľmi jednoduché. Musíte len dávať pozor na platiny, aby ste mohli sledovať pokrok a včas podniknúť následné kroky. Tu je postup:

❶ Na jar ohnite dlhú vetvu výhonku na zem. V mieste, kde sa dotýka zeme, musíte vykopať brázdu hlboko asi 10 centimetrov.

❷ Vypustite výhonok z listov v spodnej časti a vložte ho do brázdy. Potom vykopte otvor. Ak snímka nezostane v zemi, je najlepšie ju pripevniť pomocou drôtu. Potom počkajte a uvidíte.

❸ Na jeseň musíte z výhonku odstrániť pôdu a skontrolovať, či zakorenila. V takom prípade môžete odrezať výhonok z materskej rastliny. Ak nie, potom počkajte, až na jar. Levanduľový výhonok môžete potom transplantovať za jeden rok.

Mnohonásobne levanduľové semená:

Ak sa neponáhľate, môžete tiež zvýšiť zásoby levandule výsevom levandule. Levanduľa môžete samozrejme zasiať priamo vonku koncom mája / začiatkom júna, keď sa už neočakáva mráz. Je však sľubnejšie, ak dávate prednosť levandule na parapete alebo vo skleníku vo februári / marci. Postupujte nasledovne:

Growing Rastúcu pôdu naplňte do skleníka v miestnosti a navlhčite ju rozprašovacou fľašou. Okamžite môžete zasiať levanduľu do kvetináčov.

❷ Teraz semená voľne posypte zemou a potom ich jemne zatlačte. Tu môže byť užitočná malá doska.

❸ Teraz umiestnite vnútorný skleník alebo kvetináče na svetlé miesto a počkajte, kým sa za kotyledónmi nevytvoria prvé správne letáky. Pretože potom nastal čas, keď musíte rastliny pichnúť.

❹ Ak už na poli nebudete očakávať mráz a nízku teplotu, môžete rastliny umiestniť do postele alebo kvetináče umiestniť vonku.

Zdieľať levanduľa:

Ak už máte v záhrade veľkú rastlinu, môžete ju tiež vykopať, rozdeliť na dva alebo viac kusov a zasadiť ju späť do záhrady. Najlepší čas na to je na jeseň.

Ako vidíte, nemusíte kupovať novú rastlinu levandule, ak chcete do záhrady pridať dotyk Provence. Rozdelením levandule možno tiež množiť super.Komentáre:

 1. Amen-Ra

  Veľmi zvedavá otázka

 2. Claudios

  Veľkolepá fráza

 3. Blaney

  skvelé, čo potrebujete

 4. Nizuru

  A ja som tomu čelil.Napíšte správu