Dom a záhrada

Kontrola škodcov v zimnej záhrade - 5 tipov

Kontrola škodcov v zimnej záhrade - 5 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rastliny v zimnej záhrade nie sú tak citlivé na škodcov ako rastliny v záhrade. Pokiaľ ide o kontrolu škodcov v zimnej záhrade, je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Rastliny v zimnej záhrade sú menej náchylné na škodcov

Bojujte proti škodcom
V zásade by ste mali pravidelne kontrolovať výskyt svojich škodcov. Patria sem nielen rastliny v záhrade, ale aj rastliny na terase, v skleníku a v zimnej záhrade. Najmä v miestnostiach, v ktorých bývate, by ste na ničenie škodcov nemali používať chemické látky. Zostavili sme pre vás päť tipov, ako bojovať proti škodcom.

Kontrola škodcov v zimnej záhrade - 5 tipov

  1. Ak na svojich rastlinách objavíte mierku alebo múčnaté rastliny, môžete ich jemne odstrániť špongiou alebo starou zubnou kefkou.
  2. Bez ohľadu na to, čo škodcovia objavíte na rastlinách, ak sa radšej pripájajú k špičkám výhonkov, jednoducho ich odrežte. Rastú rýchlo späť.
  3. Môžete chytiť molice pomocou žltých tabúľ.
  4. Môžete tiež striekať vošky a hmyz z mierky. Škodcovia sú navlhčení zmesou vody, trocha alkoholu a lyžičky mäkkého mydla. Tieto potom vyschnú a spadnú.
  5. Niekedy stačí, keď sa rastliny osprchujú. Týmto sa škodcovia zbavia.

Ak používate prospešné organizmy, nemali by ste uplatňovať práve uvedené opatrenia, pretože to ohrozuje prospešné organizmy.