Starostlivosť

Záhradný plán - prečo by ste si ho mali vytvoriť!

Záhradný plán - prečo by ste si ho mali vytvoriť!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vytvorenie záhradného plánu má zmysel. Tu nájdete, prečo používam záhradný plán a s ktorým softvérom 3D záhradného plánovača pracujem.

Záhradný plán pomáha určiť rastliny - Najprv som sa v rodine usmial, že som si sadol k počítaču, zostavil plán našej záhrady a do nej nakreslil rastliny a kvety. Pýtali sa ma, na čo by som potreboval záhradný plán. Uvidíte, čo rastie.

Vidíte to v lete, keď sú všetky rastliny v plnom kvete. Čo je ale na jar? Kto si môže zapamätať všetky rastliny, ktoré boli kedy vysadené napríklad v záhrade s plochou 200 metrov štvorcových? Žiadny muž! A práve preto je takýto plán záhrady užitočnou vecou.

Záhradný plán poskytuje prehľad

Nielen tak, že rastliny je možné kedykoľvek identifikovať, ale tiež tak, aby ich náhodne nevyhodili. Pretože toto je nebezpečenstvo, ktoré by sa nemalo podceňovať. Najmä na jar, keď kvety vystrčia hlavy zo zeme, môžu sa ľahko zamieňať za burinu. Ak máte záhradný plán, budete mať menej problémov.

A v neposlednom rade záhradný plán pomáha umiestniť rastliny na správne miesta. Či už je to slnko, polostrov alebo tieň, plán vždy ukazuje, kde je stále priestor na kúpu niečoho nového. Praktické, však?

3D záhradný plánovač
Celú vec som vytvoril pomocou záhradného 3D plánovača „Veľký dom a záhradný balík“. Tento softvér je skutočne geniálne ľahko použiteľný a stále má veľa funkcií. Databáza rastlín v 3D je tiež skvelá. Spoznáte všetky rastliny, ktoré rastú v záhrade.