Záhradné tipy

Prestavovanie kamélie - zázrak kvetov v zime

Prestavovanie kamélie - zázrak kvetov v zimeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V zimných mesiacoch sa často vyskytuje únava a prirodzene sa vyskytuje málo kvetov. Ak svoje kamélie premiestnite včas, v zime môžete vidieť skutočný kvet.

Camellias nás v zime poteší plným kvetom

Kvety v zime
V zime môžete zvyčajne obdivovať vianočné ruže na záhrade a od januára - v závislosti od počasia - často prvé snežienky alebo krokusy. A vo vnútri? V zime nie je príliš veľa kvetov. Možno by ste pred sebou chceli dať čerstvú kyticu kvetín - ale ani po niekoľkých dňoch už nie sú atraktívne. Tu môže pomôcť japonská kamélia. Je to kvetinový zázrak, ktorý otvára svoje kvety pod sklom a poteší vás nádhernými farbami v zimných mesiacoch.

Presúvanie kamélie
Ale kamélia tiež potrebuje špeciálnu pôdu. Preto by ste ich mali na jeseň premiestniť. Najlepšie je dať jej veľký hrniec, pretože vytvára svieži koreňový systém, ktorý sa môže v malej nádobe rýchlo stať príliš veľkým. Tým by bol priestor príliš úzky a rastlina by už nebola riadne zásobovaná živinami. Kamélia prijíma tieto živiny z rododendrónovej zeme. Nezabudnite pravidelne zalievať, bude to skutočný kvet.