Výzdoba

Množiť kvetinové kríky - ako sa to robí


Goldglöckchen

Všetci ich máme v záhrade a milujeme ich vrúcne a dôverne - kvitnúce kríky. Ak chcete znásobiť svoje kvitnúce kríky, mali by ste to urobiť teraz.

Množiť kvetinové kríky
Kvetinové kríky zahŕňajú napríklad Buddleju, nazývanú tiež motýľová bush, lieskový orech alebo zlatý zvon. Ak chcete tieto rastliny množiť, je to veľmi jednoduché. Aby ste to dosiahli, mali by ste na jeseň odrezať zdravé konáre, ktoré majú hrúbku prsta. Tieto vetvy musíte potom skrátiť na maximum 30 centimetrov. Počas zimy musíte tieto vetvy umiestniť do krabice s mokrým pieskom. Teplota skladovania by nemala prekročiť 10 stupňov. Vetvy tiež nepotrebujú žiadne svetlo. Pivnica je pravdepodobne najlepším miestom na uloženie vetiev.

Vetvy rastlín
Na začiatku jari musíte odrezky vložiť do kvetináčov s rastúcou pôdou. Uistite sa, že najmenej polovica vetiev je pokrytá zemou. Môžete ich tiež zasadiť priamo do postele. Vždy musíte udržiavať pôdu vlhkú. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť korene odrezkov v priebehu jari a tiež pri prvých výhonkoch. Ako vidíte, nie je také ťažké množiť kvitnúce kríky.