Sadenice

Poškodenie rastlín mrazom - čo teraz?

Poškodenie rastlín mrazom - čo teraz?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak zima náhle spadne, môže to mať fatálne následky. Pretože rastliny, ktoré nie sú odolné, môžu utrpieť škody spôsobené mrazom. Väčšinu času však môžu byť uložené.

Kontajnerové rastliny, ktoré nie sú odolné, sa musia priviesť do interiéru

Kontajnerové rastliny, ktoré máte vonku v lete, sú obzvlášť citlivé na mráz. Tu sa poškodenie mrazom väčšinou vyskytuje v koreňovej oblasti. V prípade záhradných rastlín sú však väčšinou postihnuté hlavne listy a konáre. Ak nebudete konať včas a nepriveďte rastliny do domu alebo ich náležite chránite, celý rozsah katastrofy uvidíte najneskôr na jar.

Ak ste nekonali včas, môžete voľným okom dokonca vidieť poškodenie mrazom. Koniec koncov, tam sú niektoré vlastnosti. Napríklad listy rastlín menia farbu alebo sa skrútia a dokonca úplne spadnú. Výhonky však často visia jemne a rastlina je svalnatá. Preto už na jar nevyklíčuje. Preto vždy robte niečo v čase a chráňte svoje rastliny pred mrazom.

Kedy musia byť rastliny chránené?

Niektoré rastliny tiež tolerujú teploty, ktoré sú mierne pod bodom mrazu. Preto je vo všeobecnosti najlepšie neprinášať rastliny príliš skoro, pretože ich čerstvý vzduch posilňuje a robí ich odolnejšími voči chorobám. Ak teploty trvalo klesnú pod 5 stupňov, nastal čas pre väčšinu rastlín. Potom ich musíte priniesť dovnútra alebo im poskytnúť vhodnú ochranu, aby ste predišli poškodeniu mrazom.

Z toho môžete zistiť poškodenie mrazom

Poškodenie rastlín podstielky mrazom:

Ak nezasiahnete rastliny podstielky včas slamou, kefou alebo záhradným rúnom, v zime sa môže rýchlo stať, že sa rastliny poškodia mrazom. Mrazené časti rastlín neodrežte okamžite! Počkajte, kým rastlina znova nevyskočí. Takže môžete lepšie vidieť, ktoré časti skutočne zomreli a ktoré nie.

Poškodenie rastlín rastlín v mraze:

Ak na rozdiel od očakávaní už existuje mráz a zabudli ste vonku rastliny vane, nie sú ani zďaleka stratené. Môžete rozpoznať poškodenie rastlín mrazom napr. skutočnosť, že nechali listy visieť. Mali by ste ich okamžite priniesť dovnútra a uložiť ich do miestnosti pri maximálnej teplote 7 stupňov. Zároveň je vhodné skontrolovať korene. Ak sú stále v poriadku, je potrebné pravidelne zalievať rastlinu. Potom sa často zotaví. Ak sú však korene zhnité, nebudete už môcť rastliny zachrániť.

Môžete si tiež nechať nechtom škrabať kôru, aby ste zistili, či je nádoba stále nažive. Ak je výhonok pod ním zelený, rastlina je stále nažive. Ak je hnedá pod kôrou, rastlina už uhynula.

Poškodenie stromov mrazom:

Poškodenie stromov mrazom je zvyčajne zrejmé nielen z hnedých a sušených listov. Vo veľmi chladných zimách môžu byť v kôre praskliny. Vyplývajú z vysokých teplotných rozdielov na kmeni stromu. Napríklad kvôli vysokým teplotným rozdielom medzi dňom a nocou alebo kvôli slnečnému žiareniu. Aby ste tomu zabránili, mali by ste kmene stromov zabaliť do rúna alebo slamy. Stromy môžete chrániť aj pred mrazom pomocou vápennej farby. Je to biela limetková farba (napr. Dostupná tu), ktorá odráža slnečné svetlo.

Poškodenie vždyzelených rastlín mrazom:

Stálezelené háje, ako sú lesklé medúny, višňový vavrín a olivové vŕby, sú smädné aj v zime. Koniec koncov, odparujú veľa vody listami aj v chladnom období. Ak však teplota bola dlho pod nulou, korene už nemôžu absorbovať vodu zo zeme. Výsledok: špičky výhonku zhnednú a rastlina vyschne. Aby sa tomu zabránilo, je vhodné chrániť vždyzelené stromy pred slnkom tieňovou sieťou. Okrem toho by ste mali drevo zalievať v dňoch bez mrazu.Komentáre:

 1. Sakree

  I mean you are not right. I offer to discuss it. Write to me in PM, we will handle it.

 2. Faura

  S talentom...

 3. Ferr

  Agree, that's the remarkable sentence

 4. Nikogor

  Sorry, I deleted this message.

 5. Yardley

  Odstráňte všetko, čo sa netýka predmetu.

 6. Jur

  Služby tohto blogu mi poradili priatelia, ktorí už dávno pochopili jeho informatívnosť. Odvtedy sem chodím každý deň s cieľom zistiť čo najviac informácií o mojej obľúbenej téme. Stojí za zmienku, že všetky informácie na stránke sú umiestnené užívateľsky prívetivým spôsobom. Témy takýchto stránok ma lákali už dlho, no teraz som si uvedomil, že nemá zmysel strácať čas hľadaním potrebných informácií, ak je už všetko zhromaždené v jednom blogu. Ďakujem všetkým, ktorí sa so mnou podelili o moju myšlienku. Vidíme sa opäť na stránkach tohto blogu!!!

 7. Othieno

  Je mi ľúto, ale myslím si, že sa mýlite. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.Napíšte správu