Starostlivosť

Škodcovia na ihličnanov - ako sa s nimi bojuje?


Ani ihličnany nie sú bez škodcov

Ihličnany nájdete takmer v každej záhrade. Aj keď sú to silné rastliny, na ihličnatých stromoch sa často vyskytujú škodcovia.

Rastliny ihličnanov
Či už ide o jedľa, smrek alebo Thujen. Ihličnany majú tiež veľa nepriateľov a môžu byť postihnuté chorobami. Ak chcete zasadiť ihličnaté rastliny vo vašej záhrade, mali by ste vždy miešať ihličnaté rastliny s listnatými stromami, pretože to robí rastliny odolnejšími proti škodcom.

Škodcovia na ihličnanoch

  1. Ihličnaté opálenie: Toto plesňové ochorenie premieňa šťavnatý zelený thujén na hnedé kostry. Rukoväť tejto huby môžete získať iba pesticídom. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť zdravým a silným rastlinám.
  2. Mealybugs: Tieto zvieratá sa usadia priamo na ihličkách. Ľahko ich poznáte pomocou bielej vlny. Tam odsávate ihly a produkujete medovicu. Mealybugs môžete ovládať ostrým prúdom vody. Skontrolujte znova a znova!
  3. Jalovcová hrdza: Jedná sa o plesňové ochorenie, ktoré sa prejavuje zhusťovaním vetiev, z ktorých vyteká slizká tekutina a ovplyvňuje listy. Ak sú rastliny napadnuté, mali by ste ich veľkoryso rezať.
  4. Šupinatý hmyz: Šupinatý hmyz tiež vysáva šťavu z ihličiek a poškodzuje rastlinu. Zamorené výhonky a konáre by sa mali jednoducho odrezať a pravidelne kontrolovať.
  5. Smreková žľaza: Tieto škodcovia hniezdia na mladých výhonkoch a poškodzujú rastlinu. Môžete ich ľahko rozoznať podľa bielych štruktúr, ktoré sa stanú orechmi veľkými. Infikované výhonky musíte odrezať.


Video: Ivan Hričovský: Letný rez hruška Williamsova (August 2021).