Ponúk

Nastavte ružový oblúk - 2 tipy


Ako priechod slúži často ružový oblúk

Ružové oblúky zdobia naše záhrady, pútajú oči a sú tiež populárne ako oddeľovací prvok. Vysvetlíme vám, ako by ste mali vytvoriť ružový oblúk.

Ružové oblúky musia byť umiestnené stabilne
Ružový oblúk je často postavený ako chodník na cestách alebo priamo pri vchode. Ružový oblúk však musí byť čistý a predovšetkým stabilný. Dôvod: na jednej strane samotná rastlina, ktorá prirodzene rastie a časom sa stáva ťažšou, potrebuje podporu, ale na druhej strane aj kvôli počasiu. Vietor ťahá za ružový oblúk a môže rýchlo zraziť cez voľne pripojený oblúk. Postupujte podľa našich pokynov a váš ružový oblúk stojí ako jeden.

Nastavte ružový oblúk - 2 tipy

  1. V mieste, kde má ružový oblúk ísť, vykopte štyri diery, ktoré by mali byť hlboké najmenej 50 centimetrov. Potom musíte do otvoru vložiť kovovú alebo plastovú rúrku presne rovnakej dĺžky a naplniť ju tekutým cementom. Tieto trubice by mali mať priemer asi 20 centimetrov. Teraz všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť ružový oblúk do základu, nechať cement stvrdnúť a vyplniť otvory zemou - hotovo!
  2. Ak chcete postaviť ružový oblúk vyrobený z dreva, nemali by ste drevo pustiť priamo do cementu, ale najskôr by ste mali použiť tzv. Môžete ich priniesť aj na zem bez základov. Drevenú ružovú klenbu by ste mali priskrutkovať na drevené topánky.