Tipy a triky

Prevencia rakoviny ovocných stromov - ako sa to robí


Rakovina ovocných stromov rozvíja prírastky na kmeni a konáre

Mnoho ovocných stromov rastie na stonkách a konáre, ktoré sa vydúvajú smerom von - ide o rakovinu ovocných stromov. Môžete zabrániť rakovine ovocných stromov a tým chrániť svoje stromy.

Príčiny rakoviny ovocných stromov
Možno ste si všimli také výrastky, možno máte na záhrade strom. Patogény, ktoré spôsobujú rakovinu ovocných stromov, môžu ľahko preniknúť do dreva prostredníctvom rezov, jaziev po obkľúčení alebo stopkách. Drevo je poškodené, konáre umierajú. Zároveň sa strom snaží chrániť pred patogénmi vytváraním hrčiek a tým sa snaží poškodené oblasti uzavrieť. Vo väčšine prípadov to však nefunguje.

Liečte rakovinu ovocných stromov
Ak ste objavili takéto výrastky, mali by ste odstrániť choré tkanivo odrezaním vetvy späť do zdravého dreva. Po odrezaní vetvy musíte ranu ošetriť uzáverom vosku na strom. Triesky by ste mali určite odstrániť zo záhrady, aby sa ovocný krab mohol šíriť po zemi.

Zabráňte rakovine ovocných stromov
Toto je možné napraviť pravidelnou kontrolou poranenia stromov. V zásade by ste mali všetky stromy vo vašej záhrade dostatočne hnojiť. Používajte hnojivá s pomalým uvoľňovaním alebo organické organické hnojivá. Pravidelne zarovnajte svoje stromy.