Nápady a inšpirácia

Trávnik v zime - bez vstupu!

Trávnik v zime - bez vstupu!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak musíte ísť v zime na záhradu, mali by ste sa vyhnúť šliapaniu na trávnik. Najmä v prípade mrazu, pretože trávnik je v zime obzvlášť vystavený stresu.

V zime nestúpajte na trávnik

Keď príde zima, nemali by ste vôbec šliapať na trávnik. Mrazené stonky sa môžu v zime veľmi rýchlo zlomiť, keď na ne chodíte. Aj keď nejde o zlomenú nohu, je možné si ju všimnúť na jar, pretože na týchto miestach takmer nerastie žiadna tráva. Vstupom do trávnika sa zhutní aj štruktúra pôdy. To vytvára plešaté miesta. To všetko samozrejme iba vtedy, keď je zem zamrznutá.

Trávnik je v zime veľmi náchylný na poškodenie

Vo všeobecnosti je trávnik v zime veľmi náchylný na poškodenie. Samostatný námraza môže vážne poškodiť trávnik. Keď sa na listoch tvoria ľadové kryštály, voda sa z nich odstráni. Pri teplotách pod nulou zamrzne aj voda medzi bunkami, čo spôsobuje ich vážne poškodenie. Keď slnko svieti, voda sa odparuje v hornej časti trávy. Voda je však stále zamrznutá v zemi, takže trávnik nemôže transportovať vodu na povrch. Výsledok: trávnik vyschne.

Náš tip: bežecké dosky položte na trávnik

Prosím, nerobte chybu v presvedčení, že pár teplých slnečných lúčov stačí na rozmrazenie zeme. Človek si často myslí, že teploty nad bodom mrazu by znova rýchlo roztopili pôdu. To však nie je tento prípad. Ak stále musíte šliapať na trávnik, pretože chcete ísť do kôlne alebo podobne, skúste na trávnik položiť bežecké dosky. Toto rozdelí hmotnosť rovnomerne a neexistujú žiadne individuálne tlakové body. Koniec koncov, trávnik by mal vyzerať pekne znova na jar.

Dobre pripravte trávnik na zimu

Ak zima pomaly prichádza, je čas pomôcť trávniku so zvláštnou opatrnosťou v chladnom období. Teraz je potrebné urobiť všetko:

Koste trávnik naposledy:

Ak v noci ešte nie je príliš chladno, trávnik stále rastie a je potrebné ho orezať. Od polovice októbra je však zvyčajne taká zima, že trávnik začne hibernáciu a prestane rásť. Potom to musíte naposledy pokosiť. Teraz je dôležité, aby ste trávnik pokosili veľmi krátko. Odporúča sa dĺžka 4 centimetre.

Prečo tak krátke? Pretože steblá trávy, ak sú príliš dlhé, sú sploštené snehom. A to zase môže spôsobiť šírenie húb a chorôb. Napríklad forma na sneh. Preto musíte výstrižky úplne odstrániť. To isté platí pre listy. Ak sa pod ňou rozšíri huba alebo iné choroby, na trávniku sa vytvoria hnedé alebo dokonca plešaté škvrny.

Hnojenie trávnika:

Aby trávnik prežil chladné obdobie bez poranenia, mali by ste mu poskytnúť ďalšiu časť živín. Najlepšie je používať jesenné hnojivo s dlhodobými účinkami (napr. Dostupné tu). Toto obsahuje obzvlášť veľké množstvo draslíka, ktorý zase posilňuje imunitný systém trávnika. Hnojte trávnik pred posledným kosením. Tak okolo začiatku októbra.

Znížte trávnik:

Aj keď je trávnik odolný v zime, potrebuje cirkuláciu vzduchu. Skráťte trávnik ešte pred zimou. Nože však neumiestňujte príliš nízko, aby nedošlo k poškodeniu koreňov trávnika. Najlepšie je skrášliť trávnik v septembri, aby mal dostatok času na oddych až do zimy.