Dom a záhrada

Skladujte kapustu - 2 varianty

Skladujte kapustu - 2 varianty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Len zaveste kapustu

Mnohí radi sami pestujú kapustu. Najčastejšie biela kapusta a červená kapusta. V zimnom období by ste si mali kapustu starostlivo uložiť.

Zber kapusta
Ak máte na záhrade bielu kapustu a červenú kapustu a chcete ich uložiť v zime doma, mali by ste sa riadiť niekoľkými pravidlami. Predovšetkým je dôležité, aby kapusta zostala vonku v posteli čo najdlhšie. Toto je možné urobiť až do prvého mrazu. Potom by sa mala zozbierať kapusta. Za týmto účelom vytiahnite kapustu a stopku zo zeme. Stonku môžete nechať na kapuste. Musíte iba zhruba odstrániť zem. Teraz máte dve možnosti na uloženie kapusty.

Skladujte kapustu - 2 varianty

  1. Najlepším variantom je toto: stačí zavesiť kapustu. Všetko, čo musíte urobiť, je ohnúť veľké listy papiera smerom nahor a zviazať ich spolu so stopkou. Táto metóda optimálne chráni kapustu pred hubovými chorobami.
  2. Ako alternatívu k tomuto variantu môžete kapustu umiestniť aj do vzdušných drevených škatúľ a zakryť jutovými vreckami. Vždy by ste mali skontrolovať, či nie sú kapusta zhnitá. Pre tento variant úložného priestoru je veľmi dôležité, aby ste nechali stránky na hlave kapusty. Týmto spôsobom sú mladé a jemné listy vo vnútri optimálne chránené.


Video: KozmetikaZuzana Machová (Smieť 2022).