Inštrukcia

Maliny - zabránenie rastu v podzemí

Maliny - zabránenie rastu v podzemí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Maliny sú chutné, ale šíria sa v záhrade rastom podzemných koreňov, ale bez ohľadu na to. Tu sú 2 tipy, ako tomu zabrániť.

Maliny tvoria podzemné korene, maliny sú chutné, o tom niet pochýb. Ale rovnako chutné, ako červené, žlté alebo biele maliny, ktoré môžete zbierať v júni a júli, môžu sa množiť aj maliny. Podzemný rast nie je výnimočný, pretože ide o koreňové rastliny.

Podzemný rast - čo je to?

To znamená, že z ich stále sa rozvetvujúcich koreňov sa neustále vytvárajú nové rastliny. Tieto rastliny neprinášajú ovocie v prvom roku. Stáva sa to až nasledujúci rok. Potom, čo priniesli ovocie, výhonok zomrie. Koreň však stále rastie v podzemí a poskytuje „potomstvo“ na iných miestach.

Vlastne dobrá vec, ak to nebolo pre toto šírenie, ktoré je ťažké udržať pod kontrolou. Pretože maliny sa prirodzene nezastavia na trávniku ani na iných posteliach. Ako teda obmedzíte podzemný rast malín?

Zabráňte rastu v podzemí - Tu je návod!

S pikmi a pracovnou silou

Nie je to také ťažké. Zoberiete lopatu a zatlačíte ju čo najhlbšie na hranicu, za ktorou by maliny nemali rásť. Výsledkom je, že bežci root sú oddelení a chvíľu odpočívate. Tento postup by ste mali opakovať najmenej dvakrát ročne.

Vytvorte koreňovú bariéru

Ďalšou možnosťou, ktorá sa najlepšie používa priamo pri výsadbe malinovej kríky, je nastavenie koreňovej bariéry. Táto bariéra proti koreňom alebo podzemkom musí byť vytvorená tak, aby bola pokrytá celá oblasť rastu malín. Spravidla je to okolo 3 metrov.

dôležité: Nezabudnite pravidelne zalievať maliny, pretože hlavná bariéra zastavuje dažďovú vodu. Nemalo by to však byť príliš veľa, inak dôjde k zamokreniu.