Starostlivosť

Škodcovia na izbové rastliny - ako s nimi bojovať


Vošky sú naozaj nepríjemné

Škodce nájdete na izbových rastlinách nielen vonku, ale aj vo vnútri. Takíto škodcovia radi hniezdia v miestnosti alebo v zimnej záhrade.

Škodcovia na izbových rastlinách
Tu je päť najbežnejších škodcov:

  1. Vošky: Rovnako ako vonku sa vošky živia miazgou rastlín, ktoré vysávajú z listov. Zamorené rastliny by sa mali postriekať prúdom vody. Lacewing larvy alebo žlčové komáre pomáhajú proti všiam.
  2. Huby sadze Rosa: Táto huba sa vyvíja, keď sú rastliny napadnuté všami. Konzervovaná múčnatka alebo medovica je spôsobená vylučovaním vši, čo sťažuje rastlinám dýchanie. Opäť by ste mali rastlinu dobre očistiť vodou a odrezať silne zamorené listy.
  3. Thrips: Tieto škodcovia vysávajú rastliny. Majú vlastnosť skákania z hárku na hárok. Takže môžete infikovať rôzne rastliny. Znateľné: Listy sú biele. Môžete bojovať proti strapcom s čipkami a dravými roztočmi.
  4. Biele muchy: Takzvaný hmyz z mierky tiež nasáva šťavu z listov a vytvára medovicu. Proti týmto škodcom môžete použiť parazitné osy.
  5. Jarné chvosty: Jedná sa o malý biely hmyz. Vyskytujú sa, keď je vlhkosť príliš veľká. Môžu spôsobiť poškodenie jedlom. Aby ste to napravili, mali by ste rozmnožovať kvety a naliať iba trivetu.