Inštrukcia

Skladujte vlašské orechy - takto sa to robí

Skladujte vlašské orechy - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vlašské orechy z vášho vlastného stromu sú jednoducho chutné. Ale ak chcete mať niečo z čerstvosti po dlhú dobu, musíte ho správne skladovať, inak sa začnú plesňovať.

Vlašské orechy sa môžu uchovávať niekoľko mesiacov

Byť schopní zavolať svoj vlastný orech v záhrade je niečo zvláštne. Od polovice septembra dostanú fanúšikovia vlašských orechov svoje peniaze. Zrelé orechy padajú na zem a môžu sa zbierať a jesť. Nezabudnite zraziť orechy zo stromu, aby sa úroda zrýchlila. Na jednej strane to poškodí strom orecha a na druhej strane môžete zbierať vlašské orechy, ktoré ešte nie sú zrelé. Zrelé vlašské orechy poznáte podľa scvrknutého a čierneho vonkajšieho obalu.

Každý záhradník má radosť z bohatej úrody. Ale ak je množstvo také vysoké, že nemôžete jesť tak rýchlo, ako spadnú zo stromu, musíte sa obávať. Aby ste mohli ťažiť z čerstvosti vlašských orechov tak dlho, ako je to možné, musia sa správne skladovať. V najhoršom prípade sa začnú plesňovať a vaša úroda je preč. Nebolo by to nepríjemné?

3 tipy na správne skladovanie vlašských orechov

Skladovanie vlašských orechov nie je ťažké a nie je to ani časovo náročné. Je treba zvážiť len niekoľko dôležitých vecí.

➤ Tip 1: Opatrne oprášte misu

Zvyšky zelenej škrupiny sú stále spojené s niektorými vlašskými orechmi. Mali by ste ich opatrne očistiť. Škrupina za žiadnych okolností neumýva, pretože mäkne a začne sa rýchlejšie formovať.

➤ Tip 2: Nechajte vlašské orechy vyschnúť

Po vyčistení zvyškov musia vlašské orechy sušiť pri teplote asi 25 stupňov. Teploty v miestnosti nesmú prekročiť 30 stupňov, v opačnom prípade sa orechy rýchlo stanú žltavými. Dbajte tiež na vlhkosť v miestnosti. To nesmie byť príliš vysoké, pretože tu možno očakávať aj rast plesní.

»Poznámka: Akonáhle je na orechu alebo jadre viditeľná pleseň, prestaňte jesť! Táto takzvaná orechová forma obsahuje silné toxíny.

V prípade procesu sušenia, ktorý niekedy môže trvať až 6 týždňov, naneste orechy na veľkú plochu av jednej vrstve. Všade musí byť vzduch.

➤ Tip 3: skladujte vlašské orechy

Ak sú vlašské orechy suché, môžete ich vložiť do vriec alebo iných sietí alebo kontajnerov a udržať ich v chlade. Napríklad tu je ideálna pivnica.

Ak sa skladujú najlepším možným spôsobom, vlašské orechy sa môžu uchovávať niekoľko mesiacov. Toto neskoré leto som zjedol vlašské orechy z minulého roka, ktoré nestratili žiadnu z chutných chutí.

Skladovanie orechov bez škrupiny

Ak ste už popraskali veľké množstvo orechov, vydrží iba asi štyri týždne. Ale iba ak boli udržiavané vzduchotesné, chladné a suché v uzavretej nádobe.

»Môj tip: Mrazené môžu byť aj vlašské orechy. Takže máte niečo zo svojich vlašských orechov omnoho dlhšie a nemusíte sa dostať do pekla zo sekania nasekaných vlašských orechov. Na tento účel položte jadrá na plech, nechajte ich uschnúť a potom ich vzduchotesne zabalte do chladiča. Zostávajú tam až 12 mesiacov.Komentáre:

 1. Galloway

  Dôverne povedané, môj názor je potom zrejmý. Odporúčam vám hľadať na google.com

 2. Teremun

  I am sure it is the lie.

 3. Ruadson

  I congratulate, this very good thought has to be precisely on purpose

 4. Macdomhnall

  It seems magnificent phrase to me is

 5. Abdul-Haqq

  Bravo, your idea it is magnificentNapíšte správu