Starostlivosť

Zimovanie mandľových stromov - ako sa to robí


Keď jar príde konečne, mandľové stromy opäť kvitnú. Ale iba ak to zvládli cez zimu. Tu musíte urobiť niekoľko bezpečnostných opatrení.

Mandľové stromy na záhrade vyzerajú skvele

Najprv nás mandľový strom očarí nádhernými ružovými kvetmi a na jeseň nám tiež dá vynikajúce mandle. Toto všetko však funguje iba vtedy, ak mandľový strom dostáva náležitú starostlivosť. Musíte to tiež dostať dobre počas zimy. Mandľový strom je vhodný do exteriéru a môže tam tiež dobre zimovať, pretože mráz a sneh ho neobťažujú - ale iba ak sú chránené. Okrem toho môže neskorý mráz na jar minimalizovať kvitnutie. Pekne biele alebo ružové kvety sú veľmi obmedzené v dôsledku poškodenia mrazom. Chráňte stromček správne v chladnom období.

Takže mandľové stromy prechádzajú zimou dobre

Zima v suteréne / zimnej záhrade:

Ak si chcete vychutnať mandľové kvety v celej svojej kráse, je najlepšie priniesť mandľový strom do interiéru. Na uskladnenie v zime je najvhodnejšia chladná pivnica alebo zimná záhrada. Mandľový strom tu svieti a nie je príliš teplý. Nikdy by ste ho však nemali umiestňovať vedľa teplého ohrievača.

Rýchlo si všimnete, že zimovisko v suteréne alebo zimnej záhrade získalo mandľové stromy veľmi dobre. Stromy často kvitnú od marca. Strom vysadený vonku nemôže držať krok. Môžete tiež zbierať viac zo stromov, ktoré sú vo vnútri, ako zo stromov, ktoré sú v záhrade.

Zimovanie vonku:

Nemôžete priviesť mandľový strom do domu, pretože napr. nemajú pivnicu, potom môžu prezimovať vonku. Budete však musieť prijať určité opatrenia na ochranu rastlín pred poškodením mrazom.

➧ Postrekovač umiestnite na podstavec z polystyrénu alebo drevených lamiel tak, aby nestál priamo na podlahe.

➧ Kvetináče zakryte fleecom, bublinkovým obalom alebo kokosovou rohožou. Mráz nemôže preniknúť do hrnca tak rýchlo.

➧ Najlepšie je zakrytie koreňovej oblasti vždy štetcom, slamou alebo listami. To platí najmä pre mandľové stromy vysadené v posteli.

➧ Najlepšie je položiť jutové vrece alebo fleecovú kapucňu na hornú časť stromu.

Je potrebné mandľový strom napojiť v zime?

Áno, mandľový strom musí byť napojený aj v zime. Ale iba ak je podlaha skutočne suchá. Potom môžete stále správne zaliať vodou, aby aj korene v spodnej časti dostali trochu vody.