Nápady a inšpirácia

Ľanová obrazovka ochrany súkromia - ako sa o ňu správne starať


Ľan ponúka optimálne súkromie

Nechcete len ochranu súkromia v záhrade, ale možno ju nainštalovať aj v zimnej záhrade. Len si vytvorte ľanovú súkromnú obrazovku. Nikto sa tým nemôže pozerať.

Ľan môže dorásť až do výšky 3 metrov
Na zabránenie zvedavým očiam zvonku sa v skutočnosti používa obrazovka ochrany osobných údajov. Niekedy sa používa aj ako delič miestnosti. Ľan z Nového Zélandu je na to veľmi vhodný, pretože je veľmi robustný a veľmi ľahko udržiavateľný. Rastie tiež ako tráva, veľmi blízko seba. Môže dorásť až do výšky troch metrov, je vždyzelená a je k dispozícii v niekoľkých farbách. Od zelenej po žltú až po rôzne odtiene červenej.

Starostlivosť o ľan
Ľanu nevadí vysoké teplotné rozdiely, iba by nemalo mrznúť. Inak by ste ju mali oplodňovať každé dva týždne na jar a v lete a pravidelne ju zalievať, aj keď krátke obdobia sucha tiež nie sú problémom. Od jari do jesene môžete ľan umiestniť aj na terasu a použiť ho ako rýchlu súkromnú obrazovku. Varovanie: Ak je už veľmi veľká a huňatá, môže dôjsť k malému problému s prepravou. Aby ste ju nepoškodili, mali by ste ju preto nechať na svojom mieste.