Ponúk

Test klíčivosti - oplatí sa zasiať vôbec?


Ak urobíte test na zárodky, viete, či sa oplatí zasiať

Mnoho záhradkárov zhromažďuje a zhromažďuje semená rastlín z záhrady po celý rok. Ak urobíte test na zárodky, uvidíte, či sa má v budúcom roku zasiať.

Zbierajte alebo kupujte semená
Mnohé semená zbierajú semená, aby ich bolo možné v nasledujúcom roku znovu použiť, a tak sa starať o svojich potomkov. Slávne vrecia na osivo sa však často kupujú aj v obchodoch a ukladajú sa najskôr do záhradného domu alebo skleníka. Nie je neobvyklé, že tam ležia niekoľko rokov, pretože sú zabudnuté alebo nemôžu byť použité. Výsledok: Semená sa v určitom okamihu vysádzajú a márne čakáte, kým semená klíčia. Väčšinou však stratili schopnosť klíčiť, a preto už nebudú rásť. Ak chcete skontrolovať, či sú semená stále v poriadku, môžete urobiť veľmi jednoduchý zárodočný test.

Vykonajte test baktérií
Vezmite malú dosku, položte na ňu vlhkú handričku alebo kuchynský papier a na povrch posypte asi 50 semien. Teraz musíte celú vec prikryť lepiacou fóliou a dosku umiestniť na parapet asi 20 stupňov. Podložka musí byť vždy vlhká. Ak po niekoľkých dňoch vyklíči viac ako polovica semien, je vhodné vysiať, ak nie, zasiať.