Tipy a triky

Postrekovače na ochranu rastlín - ktoré zariadenie je správne?


Existuje veľa rôznych postrekovačov

Ak majú rastliny choroby alebo škodcov, je často nemožné vyhnúť sa použitiu prípravku na ochranu rastlín. Na ochranu úrody sú potrebné určité postrekovače.

Vyberte postrekovače
Aj keď by sa človek mal vyhnúť, niekedy je nevyhnutné použiť pesticíd. Aby sme pre dané miesto mohli používať aj správne zariadenia, zostavili sme pre vás niekoľko dôležitých rád. Koniec koncov, existuje veľa rôznych postrekovačov. V závislosti od oblasti použitia sa tu používajú rôzne zariadenia.

Postrekovače na ochranu rastlín

  1. Pre interiér: Ak musíte ošetrovať rastliny ochrannými prostriedkami vo vašej domácnosti, na parapetoch alebo na zimnej záhrade, potom sú ideálne postrekovače s objemom jeden liter. Vďaka svojej veľkosti a hmotnosti sa ľahko prepravujú.
  2. Malá záhrada: Malá predná záhrada má iba niekoľko postelí a nie príliš veľa rastlín. Tu by ste mali použiť aj jemný postrekovač, ktorý nepresahuje objem náplne dva litre. Používanie tohto zariadenia je ešte jednoduchšie, pretože ho nemusíte neustále dopĺňať.
  3. Stredná záhrada: Tu by sa mali používať postrekovače, ktoré pracujú s postrekovačmi s väčším tlakom. Môžete ho použiť na veľmi dobré ošetrenie menších stromov. Plnené množstvo je medzi 3 a 5 litrami.
  4. Veľká záhrada: Sotva sa budete môcť vyhnúť piestovému postrekovači, ktorý pojme najmenej 15 litrov. S trochou úsilia môžete rastliny postrekovať rovnomerne.