Záhradné tipy

Doprajte toku gumy - ovládajte svoje stromy!

Doprajte toku gumy - ovládajte svoje stromy!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Takzvaný tok gumy je choroba, ktorá často spôsobí odumretie stromu. Nemusí to však ísť tak ďaleko. Môžete ošetriť tok gumy.

Často pomáha iba radikálny rez

Ak strom trpí takzvaným tokom gumy, je to vyjadrené v svetlo hnedej mäkkej hmote, ktorá sa na kôre vytvára ako hrudka. Prúd gumy sa vyskytuje na kôre, t. J. Na kmeni, ako aj na konáre. Táto choroba však môže byť infikovaná nielen samotnými stromami, ale aj ovocím. Stromy ovocných kameňov sú zvyčajne napadnuté. Najmä čerešne.

Príčiny toku gumy

Tok gumy zvyčajne vzniká z nasledujúcich dvoch dôvodov: na jednej strane môžu byť zodpovední škodcovia a huby, ale tiež rany, ktoré sa nezhojili správne. Extrémny chlad a teplo, zamokrenie a príliš radikálny rez stromu môžu tiež spustiť takzvaný tok gumy.

Ak na zamorenie nebudete konať včas, môžete očakávať, že úroda bude menej zisková. V obzvlášť závažných prípadoch môžu ovocné stromy dokonca úplne zomrieť.

Zabráňte toku gumy úspešne

Ak nebudete liečiť tok gumy včas, môže to spôsobiť trvalé poškodenie stromu a dokonca aj odumretie veľkých častí. Z tohto dôvodu by ste mali pravidelne kontrolovať všetky svoje ovocné stromy a prijímať preventívne opatrenia. Patria sem tieto opatrenia:

Care Starostlivosť o rany:

Vždy sa ubezpečte, že aj tie najmenšie rany na strome ošetrujete správne a ošetrite ich prostriedkami na uzatváranie rán. Slúži ako druh omietky a podporuje hojenie rán na strome. Získate taký prostriedok na uzatváranie rán, napr. na Amazone.

❖ Vyberte si správne poschodie:

Uistite sa, že ovocné stromy nezasadíte vôbec na piesočnatej a vlhkej pôde. Tieto napomáhajú tvorbe toku gumy.

❖ Limingové stromy:

Okrem toho je vhodné na jeseň polovicu a vysoké stonky vodného kameňa chrániť, aby boli chránené pred poškodením chladom, ako napr Chráňte trhliny v kôre. Zistite, ako na to priamo tu.

❖ Kontrolní škodcovia skoro:

Čo najskôr kontrolujte škodcov, ako je kôra a chrobák a choroby, ako je napríklad curling a brokovnica. Podporujú rozvoj toku gumy. Najlepšie je vždy zavesiť lepiace krúžky, aby ste zabránili zamoreniu škodcami.

❖ Cut:

Správnym strihom môžete tiež zabrániť toku gumy. Vždy odstráňte vetvy, ktoré sú príliš blízko pri sebe a pod ostrým uhlom.

Efektívne bojujte proti toku gumy

Ak sa tok gumy rozšíril na ovocný strom, je najlepšie bojovať proti nemu od konca februára do začiatku marca. Za týmto účelom odstráňte postihnuté miesta veľmi ostrým dezinfikovaným nožom. Potom ranu zavrite stromovým voskom.