Výzdoba

Znásobte klematis - ako to funguje


Ak chcete znásobiť svoje najkrajšie klematis, môžete to urobiť sami sami pomocou niekoľkých jednoduchých krokov bez zakúpenia nového závodu.

Znásobte obľúbené plamétky potomkami alebo odrezkami

V záhrade nie je vlastník záhrady, ktorý ich nemá. Hovoríme o plamienkoch. Môže byť vysadený na mnohých miestach v záhrade a prospieva dokonca aj na stenách, mrežích a altánkoch. Lezecká hviezda zapôsobí aj na svoj bohatý kvet. Okrem toho sa rastlina veľmi ľahko udržuje. Niet divu, že mnohí z nich nemôžu získať dosť. Je preto dobré vedieť, ako zvýšiť placentu. V zásade máte rôzne možnosti.

Týmto spôsobom je možné množiť plamienky

Možnosť 1 - zvýšiť plaematizmus pomocou odnoží:

Ak chcete zvýšiť svoje planéty, môžete to urobiť napr. robiť odnože. Najlepší čas na to je od marca do augusta. A takto sa to robí:

❶ Nájdite energický, ale nie príliš starý výhonok z materskej rastliny, ktorý je dosť dlhý.

❷ Potom kvetináč naplňte rastúcou zeminou a vykopajte ju na úrovni zeme v dosahu výhonku.

❸ Teraz musíte nasmerovať vybratý záber priamo do banku. Tam, kde môže strieľať dosiahnuť zem, musíte ju odrezať. Upozornenie: Dávajte pozor, aby ste neprerezali výhonok!

❹ Potom musíte zatlačiť výhonok do zeme a pripevniť ho drôtom, stanovým stanom alebo kancelárskou sponou. Zvyšok natáčania samozrejme nemôžete nechať zavesený. Musíte to zviazať s horolezeckou pomôckou alebo tenkou bambusovou tyčinkou.

❺ Keďže je výhonok spojený s materskou rastlinou, dodáva sa nové výhonku živinám, na ktorých by sa korene mali tvoriť veľmi rýchlo. Ak sa na jar objavia nové listy, môžete prerušiť spojenie s materskou rastlinou ostrými záhradníckymi záhradami. Nový klematis sa potom môže postarať o seba.

Malý tip:
Chráňte nový výhonok pred silným mrazom v zime a zakryte ho štetcom alebo listami.

❻ Teraz môžete vysadiť mladú rastlinu v kvetináči alebo ju umiestniť priamo do záhrady. Potom udržiavajte rastlinu dobre vlhkú počas prvých týždňov.

Variant 2 - znásobiť plaematózu rezaním:

Samozrejme môžete klematis aj vynásobiť pomocou odrezkov. Najlepšie sa to dá dosiahnuť, pretože rastlina kvitne. Postupujte nasledovne:

❶ Vytiahnite ostrý nôž a odrežte odrezky zo stredu rastliny. Rez položte medzi uzly krídla. Výhonky by mali byť dlhé asi 20 centimetrov.

❷ Teraz urobte jednotlivé rezy a odstráňte všetky okrem dvoch listov na konci výhonku. Potom musíte odrezky odrezky zakoreniť v prášku.

❸ Teraz vyplňte pôdu bohatú na živiny do malých kvetináčov a do nej vysadte odrezky. Potom prikryte priesvitnou kapucňou a uložte na teplé, čiastočne zatienené miesto.

❹ Počas nasledujúcich ôsmich týždňov by ste sa mali uistiť, že podklad nevyschol. Aby ste mohli vetrať, musíte tiež kapotu každý deň zložiť na asi pol hodiny.

❺ Keď sa objavia prvé čerstvé výhonky, môžete kapotu vybrať. Ak vidíte, že v hrnci sa vytvorilo toľko koreňov, že sa už pozerajú zeme, malé rastliny môžete zasadiť do väčších kvetináčov alebo dokonca vonku. Odporúčané čítanie: Rastliny a udržiavanie klematis.