Sadenice

Palmy zimnej konope - Chráňte dlane pred vlhkosťou

Palmy zimnej konope - Chráňte dlane pred vlhkosťouWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Konopná dlaň je v záhrade skutočnou exotikou a v zime potrebuje trochu pomoci, aby ju prežila nepoškodená. Pretože exotický nepáči silný mráz vôbec.

Konopné dlane vydržia teploty až do -25 stupňov

V zime by ste mali priniesť skoro všetky kontajnerové rastliny do interiéru, pokiaľ možno do zimnej záhrady. Pretože mnohí nemôžu vydržať chlad. Konopná dlaň, ktorá pôvodne pochádza z vysokých hôr v Číne, je veľmi odlišná. Nevadí vám teploty až do -25 stupňov Celzia. Takže ich nemusíte chrániť pred chladom. To však neznamená, že nepotrebuje ochranu a môžete ju jednoducho nechať vonku. Pretože potrebuje iný druh ochrany - ochranu pred vlhkosťou.

Zabalte konopné dlane flísom alebo fóliou

Ak sneh padá na konopné dlane a zostáva na listoch, je to veľmi nepriaznivé. Vlhkosť je obzvlášť škodlivá pri koreňoch listov a môže viesť k hnitiu. Preto by ste mali konopnú dlaň zabaliť do rúna ešte pred prvým snežením. Takže na ňom nemôže zostať žiadny sneh. Uistite sa, že rúno voľne zabalíte a listy nestláčate. Potom sa konope na jar stále darí dobre.

Prípadne môžete použiť aj priehľadný film. Za týmto účelom musíte odrezať ďalšie otvory v spodnej časti filmu. Tieto potom slúžia ako vzduchové otvory, takže sa nevytvára príliš veľa kondenzácie.

Najlepšie je zviazať lístky

Ak chcete robiť všetko v poriadku, zabalte lístie dohromady. Tie by potom mali byť úplne suché. Najlepšie je potom vyplniť medzeru slamkou. Tým sa v chladnej sezóne rastlina trochu zahreje.

Chráňte korene správne

Predtým, ako sa vonku skutočne zchladne, je vhodné pokryť koreňovú oblasť konopných palem rastúcich v posteli 30 cm vrstvou kôry mulčovej.

Ak vaša konopná palma rastie v vedre, mali by ste ju zabaliť do zimných ochranných rohoží z kokosových vlákien. Odporúča sa tiež umiestniť vedro na polystyrénový tanier a zakoreniť oblasť koreňa jedľovými vetvičkami.

Vyberte si správne zimné miesto

Konope dlane, ktoré sa darí v vedre, by mali byť umiestnené v zime v tieni domu. Je teda lepšie chránený pred ľadovým vetrom.

Ak je zima skutočne tvrdá, je lepšie, ak do zimy prinesiete konopnú dlaň. Nevyžaduje tu špeciálne miesto. Stačí ich dať do suterénu.

Vodná konope dlaň aj v zime

Rovnako ako toľko rastlín, konopné dlane tiež potrebujú v zime trochu vody. Palmy by ste však mali zalievať iba pri nízkych teplotách.

Mimochodom:

Ak ste počas zimy urobili niečo zle, konopná dlaň to okamžite upozorní na vás. Potom dôjde k poškodeniu mrazom, čo je viditeľné hnedými listami.