Starostlivosť

Polievanie kvetín na dovolenke - 4 tipy


Možno, že váš sused zalieva kvety, keď ste na dovolenke

Najmä pokiaľ ide o zalievanie kvetín na dovolenke, veľa ľudí sa obáva, ako sa v tomto období najlepšie starať o svoje rastliny.

Polievanie kvetín na dovolenke
Ak sa priateľ alebo sused môže postarať o zalievanie kvetín, potom je všetko v poriadku, ak nie, musíte prísť s niečím iným. Koniec koncov, kvety by nemali trpieť prestávkami. Aby ste sa počas tejto doby o vaše rastliny dobre starali, mali by ste nasledujúce tipy pokúsiť.

  1. Plne automatické zavlažovacie systémy sú praktické, ale dosť drahé. Tieto sú najvýhodnejšie, ak nie ste doma niekoľko týždňov v roku.
  2. Prívod vody zo zásobnej nádrže postačuje na niekoľko dní. Je naplnená vodou a zavesená na kvetináči. Konektor je zasunutý do zeme. Týmto spôsobom rastlina dostáva vodu trvale, keď je na sklade.
  3. Stačí umiestniť dve kvetinové škatule na seba. Samozrejme musíte dolnú kvetináč naplniť vodou. Horná časť by mala byť vybavená knôtmi zo sklenených vlákien, ktoré vodu nasávajú samy. Táto možnosť je vhodná aj na jeden a pol týždňa.
  4. Vyššie uvedené rohože na uchovávanie vody však môžete umiestniť aj na dno kvetináčov. Môžete absorbovať šesťkrát svoju vlastnú váhu vo vode. Postupne to uvoľňujú do rastlín.

S týmito opatreniami by sa nemalo nič pokaziť.