Tipy a triky

Údržba okrasných trávnikov: 3 tipy pre krásny trávnik


Okrasný trávnik nie je vhodný pre rozsiahle záhradné oslavy. Zelený koberec však môže byť vizuálnym vrcholom vašej záhrady.
Takmer bezchybne upravený trávnik -

Dekoratívny trávnik je pastvou pre oči, ale menej niečo, čo sa hrá alebo grilova. Okrasný trávnik je v skutočnosti známy z botanických rastlín, ale stáva sa tiež čoraz obľúbenejší v domácich záhradách. Ak chcete vytvoriť okrasný trávnik, mali by ste vopred zvážiť, že to bude neskôr skôr vizuálna tvár ako detské ihrisko. Pred rozhodnutím o okrasnom trávniku je potrebné zvážiť aj ďalšie špeciálne vlastnosti.

Obstarávacie náklady a iné výdavky

S vytvorením okrasného trávnika musíte vy, majiteľ záhrady, znášať niektoré náklady, ktoré by nemali byť podceňované, o čom musíte vedieť. Kvalitné okrasné trávnikové semienka sú za cenu. V tomto bode je však chybou nechať prasiatko zavesiť. Ak chcete na svojej záhrade nejaký luxus, musíte zodpovedajúcim spôsobom investovať. Po vytvorení dekoratívneho trávnika vás výsledok presvedčí.

Údržba okrasných trávnikov

Burinu kontrola

Regulácia buriny je najvyššou prioritou okrasného trávnika. Akákoľvek čepeľ, ktorá sotva hrá rolu v hracej trávniku, je ničivá v okrasnom trávniku. Uistite sa, že sa mech vôbec nevytvára, a ak áno, musí sa okamžite odstrániť.

Kosenie trávnika

Okrem trvalej a dôkladnej kontroly buriny sa pri zdobení trávnika prikladá veľký význam pravidelnému koseniu trávnika. Nikdy nesekajte na záhradnú podlahu, aby ste predišli poškodeniu koreňov. Nechajte teda aspoň päťdesiat percent v závislosti od dostupného množstva. Aby ozdobný trávnik nebol zhlukovaný a matný, odrezky trávy sa vždy pri kosení vždy odstraňujú alebo zachytávajú priamo.

Hnojiť dekoratívny trávnik

Po kosení trávnika dostane dekoratívny trávnik časť hnojiva. Spýtajte sa svojho predajcu, ktoré hnojivo je vhodné pre vašu okrasnú záhradu. Závisí to vždy od kvality pôdy. Hnojenie sa uskutočňuje na jar alebo v lete. Potom by nemal byť príliš horúci, inak bude trávnik horieť.

dôležité: Nezabudnite pravidelne zalievať okrasný trávnik. Okrasný trávnik netoleruje neustále obdobia sucha a horúčavy!