Nápady a inšpirácia

Zelenina v zime - 2 tipy

Zelenina v zime - 2 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kale je do značnej miery odolný proti poveternostným vplyvom

Pokiaľ ide o objekt Zelenina v zime ide, potom si mnohí okamžite pamätajú kľúčové slovo kale a ružičkový kel. Je to preto, že sa táto zelenina zberá v zime.

Zelenina v zime - 2 tipy
Kale a ružičkový kel sú dva druhy zeleniny, ktoré sa nerozpadajú ani pri nízkych teplotách a naďalej rastú. Ružičkový kel a kapusta tiež tolerujú hodnoty pod 0 stupňov Celzia. Obe rastliny sú dosť nenáročné, ale pomocou našich tipov môžete zaistiť, aby bola vaša úroda ešte svieža.

  1. Ak sa počasie často mení medzi mrazom a topením a je tu tiež vlhké a chladné počasie, mali by ste klíčky z Bruselu chrániť alebo pozbierať. Inak by kvety trpeli výraznými zmenami počasia. Aj keď sú kapusta stále veľmi malé, môžete ich zmraziť.
  2. Kale je však do značnej miery odolný proti poveternostným vplyvom. Dobre sa darí v chladných, mokrých a tiež rozmrazovacích podmienkach (k mrzačeniu niektorých detí). Ak chcete zberať kale dobre do zimy, mali by ste odrezať stredný výhonok, ktorý nájdete pod listovou plodinou. Výsledkom je, že nové výhonky rastú z listových osí - a to celú zimu. Mimochodom: mladšie a svetlo zelené listy majú oveľa lepšiu chuť. Pri zbere buďte opatrní. Určite budete chcieť rozdiel.


Video: Jak a co pěstovat v zimě, kompletní návod zimní sklizeň 2018-19 (Jún 2022).