Inštrukcia

Feed Birds - Vyhnite sa nákupu krmiva pre vtáky


Či je potrebné kŕmiť vtáky alebo nie, je vecou názoru. Ak to urobíte, urobte to správne. Nakúpené krmivo pre vtáky je napr. nevhodné.

Vtáky milujú slnečnicové semienka

Otázka, či kŕmiť vtáky alebo nie, nie je tak ľahká na odpoveď. Vtáky by určite našli dostatok potravy bez nášho kŕmenia. V zime ich však uľahčujeme. Najmä pri dlhotrvajúcom mraze a uzavretej pokrývke snehu, pretože potom sú rezervy pre kozmonautku, pěnkavu, kosu a atď. Bez našej pomoci by slabšie vtáky zomreli. Kŕmenie vtákov teda nemôže byť nesprávne. Zmysel má však iba v zime, keď si sami ťažko nájdete nejaké jedlo.

Pre deti je to samozrejme skutočná prírodná podívaná, pretože zvieratá môžu byť pozorované v tesnej blízkosti na miestach kŕmenia. Týmto spôsobom môžu deti ľahko spoznať rôzne pôvodné druhy vtákov.

Vyhnite sa nákupu krmiva pre vtáky

Ak však chcete vtáky kŕmiť, mali by ste sa vyhnúť konzumácii krmiva pre vtáky, ak je to možné. Nakúpené krmivo pre vtáky je často obohatené o síru. Okrem toho sa semená rastliny ambrózie často nachádzajú v zakúpenom krmive pre vtáky (viac o tom tu). Problém: Peľ Ambrosia je jedným z najsilnejších spúšťačov alergie. Ďalším dôvodom, prečo sa vyhnúť nákupu krmiva pre vtáky.

Čo by ste mali kŕmiť?

Za žiadnych okolností nekŕmte chlieb, pretože pečivo je ideálnou živnou pôdou pre baktérie. Soľné zvyšky ako klobása, syr a varené zemiaky, ako aj maslo a margarín sú tiež absolútne tabu. Takže týmto zvieratám ubližujete namiesto toho, aby ste im pomáhali.

Postačuje obyčajne jednoduchá zmes zŕn slnečnicových semien, otrúb a ovsených vločiek zmiešaná s hrozienkami. Môžete tiež vykúzliť kŕmny zvon z tejto zmesi. Potrebujete iba mäkký, neopodstatnený sádlo alebo kokosový olej, stuhu, malú vetvu a hlinený hrniec. V tomto videu sa dozviete, ako z nej môžete vyčarovať potravinový zvonček.

Rastlinné kvety ako zdroj potravy

Vtáky majú radi najmä slnečnicové semená. Je ľahké ich tu ponúknuť. Stačí na jar zasadiť niekoľko slnečníc a po odkvitnutí ich nechať. Jadrá dozrievajú a vtáky ich potom používajú v zime.

Berry kríky sú tiež obľúbeným krmivom pre vtáky. Tieto prírodné krmivá sú pre zvieratá tiež oveľa zdravšie a zároveň máte na záhrade krásne rastliny, ktoré ponúkajú ďalšie výhody. Nechajte všetko ovocie, ktoré nechcete jesť, na kríkoch.

O vtáky konzumujúce osivo sa môže optimálne postarať v zime tým, že po odkvitnutí neodrežú semená bohaté na semená a kvety, ale skôr ich nechajú stáť. Medzi tieto rastliny patria napríklad žihľavy, bodliaky, lopúcha, karty a kapusta.

Najlepšie je použiť kŕmne silá na zimné kŕmenie

Kŕmne silá sú najvhodnejšie na zimné kŕmenie, pretože vtáky v krmive neprechádzajú a môžu ho kontaminovať trusom. Takže sa šíria žiadne choroby. Okrem toho sa v ňom krmivo nekazí. Predajné zásahy v Amazonii sú v súčasnosti napr. stĺpec GARDMAN pre kŕmenie vtákov. Je vyrobený z lešteného hliníka tlakového liatia, dá sa rýchlo vyčistiť a má objem náplne 600 gramov.

Dbajte na to, aby ste si kŕmne sila postavili tak, aby sa k nemu nemohli dostať zvieratá, ako sú mačky, muchy, atď. Mali by ste ju tiež umiestniť tak, aby nemohla byť zmáčaná silným vetrom, snehom a dažďom. Dobrá vec: Krmivo si musíte vyčistiť iba raz pred zimnou sezónou a raz po zimnej sezóne. Na druhej strane konvenčné kŕmidlá pre vtáky sa musia pravidelne čistiť horúcou vodou.