Dom a záhrada

Stromová kôra praskla - čo teraz?

Stromová kôra praskla - čo teraz?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zistili ste na jednom zo svojich stromov, že kôra praskla? Potom by ste mali konať rýchlo, inak by to mohlo poškodiť strom.

Ak je kôra rozbitá, strom nemá šancu

Tento problém sa môže týkať mladých aj starých robustných stromov. Ale najmä v prípade ovocných stromov sa v zime otvorí kôra. Prinajmenšom sa to stane tým, ktorí nedostatočne zabezpečili chladné obdobie. Takže ak sa kôra olúpa, môže to mať rôzne príčiny, ale vo väčšine prípadov je zodpovedná škoda spôsobená mrazom. Počas zimy sa vlhkosť vtiahne do kmeňa a zamŕza. Môže to spôsobiť roztrhnutie kôry a trvalé poškodenie stromu. Plesňové choroby sa môžu šíriť alebo môžu škodcovia kolonizovať.

Ako môžete chrániť stromy?

Aby ste zabránili štiepaniu alebo prasknutiu kôry hneď od začiatku, mali by ste v jesenných mesiacoch svoje stromy vodného kameňa usádzať. Toto je vápenná farba. To má niekoľko výhod. on:

  • zabraňuje usadzovaniu škodcov
  • zabraňuje zamoreniu kmeňov stromov
  • Chráni kmeň stromu pred nadmerným slnečným žiarením

Posledne menovaný je obzvlášť dôležitý. Ak slnečné žiarenie zasiahne strom, odráža sa farba bieleho vápna. A to je dobrá vec, pretože keď mráz ovplyvňuje kmeň stromu v noci a slnko počas dňa, vytvára silné vnútorné napätie v dôsledku kolísania teploty. Vápenná farba teraz zaisťuje, že napätie je výrazne minimalizované, a preto v stromovej kôre nie sú žiadne praskliny.

➜ Ako správne odstraňovať vodný kameň:

Vápenné farby si môžete kúpiť v ktoromkoľvek záhradníckom obchode alebo online (napr. V Amazonii). Na jeseň to musíte naniesť rovnomerne na kmene stromov. Ak je to možné, je najlepšie maľovať celý kmeň stromu až na vrchol stromu.

V priebehu rokov sa farba umývala dažďom. Preto musíte každú jeseň obnovovať vápennú farbu.

Čo môžete urobiť, ak kôra už praskla?

❍ Naneste vápennú farbu:

Ak už došlo k nesprávnej nehode a praskla kôra, mali by ste na ňu znova vložiť vápno. Pretože pod kôrou môže strom relaxovať. Slúži tiež ako ochranná vrstva.

❍ Úzka rana:

Môžete tiež skúsiť inú a pokúsiť sa zatlačiť kôru späť na strom, aby sa „rana“ uzavrela. Potom ich môžete nechtom pribiť alebo pripevniť k kmeňu stromu pomocou šnúry. S trochou šťastia strom opraví ranu. Potom musíte nechty alebo kábel znova odstrániť.