Výzdoba

Vytvorenie potoka - krok za krokom


Sklonené záhrady majú svoje prednosti. Pretože tam môžete vytvoriť nádherne bláznivý potok. Budovanie celej veci nie je také ťažké, ako si myslíte.

Nastavte si malý tok pre seba

Záhrada na svahu je pre väčšinu výzvou, pretože tu si často nemôžete uvedomiť, ako by ste chceli. Výhodu majú aj záhrady so svahom. Napríklad tu môžete vytvoriť stream. V tomto bode máte oveľa jednoduchšie ako ľudia, ktorí vlastnia rovnú záhradu, pretože tu voda steká automaticky. Záhrada so svahom teda nie je len zlá. A to najlepšie: môžete vytvoriť taký prúd sami. To naozaj nie je ťažké.

Pre stream, ktorý potrebujete:

  • rybník líniové
  • rybník fleece
  • piesok
  • Sourcestone
  • kamene
  • rastlina
  • rybník čerpadlo
  • možno dažďový sud

Ako vytvoriť stream

❶ Najprv naplánujte prúd na papieri. Kde by mal bežať? Existujú nejaké prekážky, ktoré je potrebné vopred odstrániť? Dôkladne premyslite celú vec a v prvom kroku by ste mohli zvážiť, kde by ste chceli niečo neskôr zasadiť. Môžete to tiež nakresliť na svojej skici.

❷ Po naplánovaní priebehu toku na papieri je čas vykopať zem. Musíte sa rozhodnúť, aké široké a hlboké by to malo byť. Je dôležité, aby ste plánovali o 5 centimetrov viac v požadovanej hĺbke. Po vykopaní potoka sa naplní vrstvou piesku s výškou 5 cm, ktorá vyrovnáva menšie nerovnosti a slúži ako lôžko pre vložku do jazierka. V prvom rade stačí vykopať potok. A s malým sklonom.

Ak potok nekončí v záhradnom jazierku, musíte na konci potoka vykopať dažďový sud do zeme. Tu prichádza čerpadlo na jazero neskôr.

❸ Teraz musíte odstrániť korene, zvyšky rastlín, kamene a iné špicaté zložky pôdy, ktoré sú stále v priekope. Potom prúdi 5 cm vysoká vrstva piesku. Potom naň musíte položiť fleecový jazierok. Chráni vložku rybníka pred poškodením.

❹ Ďalším krokom je určenie dĺžky a šírky vložky do jazierka. Jednoducho vložte ryhu do zákopu od začiatku do konca potoka. Potom zmerajte dĺžku vlasca a už ste určili požadovanú dĺžku vložky rybníka. Môžete vypočítať, aká široká je vložka rybníka:

(Hĺbka potoka x 2) + šírka potoka + 50 centimetrov

Rybník sa potom prekrýva na oboch stranách potoka 25 centimetrov. Zabráni sa tým skĺznutiu filmu do prúdu. Teraz ich musíte položiť a ťahať čo najhladšie. Aby vás udržali na svojom mieste, môžete ich vážiť kameňmi.

❺ Východiskovým bodom toku je vždy tzv. Jarný kameň. Môžete si to kúpiť v rôznych prevedeniach na stromovom trhu. Môžete tiež vytvoriť zdrojový kameň sami. Pokyny nájdete tu.

Teraz musíte pripojiť zdrojový kameň k pumpovej pumpe. Za týmto účelom položte záhradnú hadicu z čerpadla na vložku do jazierka k zdrojovému kameňu. Pripojte všetko a pripevnite záhradnú hadicu k rybníku s teflónovou páskou.

❻ Teraz ste dokončili skutočnú prácu. Posledné, čo musíte urobiť, je skrášliť priebeh toku napr. opatrené dekoratívnymi kameňmi a vysadené. To je užitočné najmä na okrajoch, pretože týmto spôsobom môžete skryť vyčnievajúcu vodnú nádrž. Neberú však rastliny, ktoré zarastajú. Potom môžete uviesť prúd do prevádzky a užiť si nádherné vlnenie vody.

Video: PROZKOUMÁVAČKA HOROROVÉ NEMOCNICE - Kroky a hlasy na chodbách ! wSam (Septembra 2020).