Starostlivosť

Škodcovia v záhrade - 4 škodcovia

Škodcovia v záhrade - 4 škodcovia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete ľahko zbierať chrobáky Colorado

Záhrada by mohla byť taká krásna, keby nebolo tak veľa škodcov. Naučte sa, ako kontrolovať škodcov v záhrade.

Bojujte proti škodcom
Príležitostné zamorenie voškami na kvetoch je stále možné tolerovať. Na druhej strane je oveľa zložitejšia kontrola proti iným škodcom, najmä na plodinách. Uviedli sme tu štyroch škodcov a spôsoby ich kontroly:

  1. Kapusta: Táto mucha má rada mladé kapusta, staršie rastliny nie sú také ohrozené. Muška kladie vajíčka na okraj kapusty. Larvy sa potom živia listami. Aby ste tomu zabránili, mali by ste si položiť rastlinné mušky alebo použiť tzv. Kapustový golier. Tento golier spôsobí, že vajcia vyschnú skôr, ako sa larvy vyliahnu.
  2. Višňa z čerešňového ovocia: Táto muška kladie vajíčka do sfarbenia čerešní. Na ochranu pred týmto hmyzom by ste mali zavesiť žlté tablety na stromy.
  3. Chrobák Colorado: Ak sa od mája mája objavia v zeleninovej náplasti chrobáky, zvyčajne sa jedná o chrobáka Colorado, ktorý sa živí všetkými druhmi zeleniny. Môžete to ľahko zbierať. Ak už kladie vajíčka, pomáha insekticíd Bez Caterpillar a chrobákov.
  4. Stehná: Ide o malé zvieratá s veľkosťou asi 1 mm, ktoré vysávajú hlavne zeleninu a okrasné rastliny. Faktom je, že vaše rastliny sú napadnuté, ak majú škvrny bielo-striebra, listy sú zdeformované alebo rastliny vykazujú značné poškodenie rastu. Ak sa chcete týchto škodcov zbaviť, mali by ste svoju záhradu pravidelne kosiť a mulčovať.

Ako vidíte, vlastne nie je také ťažké zvládnuť túto chybu. Musíte len vedieť, ktorá je a môžete proti nej účinne bojovať.