Nápady a inšpirácia

Starostlivosť o jahody - takto sa to robí


Jahody sa veľmi ľahko ošetrujú

Nájdete ich takmer v každej záhrade. Všetci máme radi jahody. Ak sa dobre staráte o svoje jahody, môžete dokonca uprednostniť úrodu.

Jahody sa ľahko ošetrujú
Väčšinu času môžeme len ťažko počkať, kým sa plody kríži z kríkov a vy si môžete občerstviť jahody podľa svojho srdca. Jahody nie sú iba jedným z prvých plodov, ktoré dozrievajú na záhrade, ale tiež sa o ne veľmi ľahko stará. Napriek tomu existuje niekoľko vecí, o ktoré by ste sa mali postarať. Je preto dôležité, aby ste nevyhrabávali jahodové lôžko, pretože rastliny majú veľmi ploché korene a mohli by sa pri hrabaní poškodiť. Ak sú plody viditeľné, mali by ste im dať malú slamku tak, aby neklamali priamo na zemi a mohli rýchlejšie hniť.

Preferujte úrodu
Ak nemôžete čakať do zberu úrody, môžete si urobiť opatrenia vo februári a presunúť úrodu dopredu. Aby ste to dosiahli, mali by ste rastliny prikryť rúnom. Uistite sa však, že ste rúno odstránili hneď, ako budú vidieť prvé kvety, aby včely mohli kvety tiež oplodniť. Keď sú jahody zrelé, mali by ste sa pri zbere ubezpečiť, že veniec listov na jahodách je zachovaný. Ak potom jahody umyte, nemôže do nich vniknúť žiadna voda.