Dom a záhrada

Vytvorte stĺpec kvetov - ako to funguje


Kvetinový stĺpec je optimálnym spôsobom, ako šikovne nasadiť rôzne rastliny. Nezáleží na tom, či chcete stĺpec umiestniť dovnútra alebo von.

Kvetinové stĺpy sú skutočnými upútavkami -

Rôzne rastliny alebo kvety v jednom usporiadaní, ktoré jednoducho vyzerá skvele. Vieme to napríklad z farebnej jarnej kytice. Pri stĺpci kvetu nadobúda tento pohľad úplne iný rozmer. Ak chcete vytvoriť stĺpec kvetov, môžete použiť celý rad prvkov a nechať svoju kreativitu voľne šíriť. Tu uvádzame niekoľko tipov, aby sa splnil sen o vašom vlastnom kvetinovom stĺpci.

Nájdite správne miesto pre kvetinový stĺp

Než si kúpite kvetinový stĺp, musíte sa rozhodnúť, kam ho chcete umiestniť, a predovšetkým, do akej miery chcete tento stĺpec zasadiť. Výsledkom je požadovaná veľkosť. Rozlišuje sa medzi ponukami na apartmán a záhradou alebo terasou. V prípade kvetinových stĺpcov pre vonkajšie použitie sa uistite, že materiál je odolný voči poveternostným vplyvom.

Čo prichádza do kvetinového stĺpca?

Pri navrhovaní kvetinového stĺpca je rozhodujúca chuť jednotlivca. V zásade môžu všetky rastliny nájsť svoje miesto v takomto stĺpci. Čisto vizuálne a tiež na zabezpečenie dobrého rastu je vhodné zasadiť vysoké rastliny do stredu, menšie do okrajovej oblasti. Napríklad kvitnúca zelená rastlina a lezecký brečtan vytvárajú úžasnú kombináciu.

Nezabudnite na vedomie!
Pri kvetinovom stĺpci je potrebné dbať na pravidelné presádzanie, pretože po určitom čase už pôda nemôže poskytovať dostatok živín. Okrem toho musí byť hnojenie vykonávané v pravidelných intervaloch (dodržujte pokyny výrobcu).