Tipy a triky

Indická starostlivosť o banány - Indiáni ich nazývajú labka

Indická starostlivosť o banány - Indiáni ich nazývajú labka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak si chcete užiť exotický ovocný strom, mali by ste si kúpiť indický banán. Zistite, akú starostlivosť musíte dať indickému banánu.

Púpava kvetov labky (indický banán)

Indický banán (Papau trojprstý; Asimina triloba) pochádza zo Severnej Ameriky a Indiáni ho nazývajú Pawpaw. A tento strom by bol pekným šperkom v domácej záhrade. Predovšetkým by to bola skutočná vzácnosť.

Okrem toho produkuje veľmi chutné, sladké ovocie bohaté na vitamíny. Podľa opisov škôlky Pötschke jej ovocné chute banán, ananás, mango a vanilka! Ak to nie je chutný mix.

Strom rastie pomerne pomaly, nie viac ako 30 centimetrov za rok a dosahuje svoju konečnú výšku len 3 až 4 metre. Majte na pamäti, že v prvých rokoch nemôžete počítať s ovocím. Ale to je prípad mnohých iných ovocných stromov.

Indický banán: krásny na pohľad a zároveň plný exotiky

Indický banán veľmi dobre zvláda miestne teploty. Strom je otužilý a nevadí mu teploty pod nulou až do -20 stupňov.

Plody sú zrelé v auguste
Keď strom dosiahne určitú veľkosť, vytvorí na jar prvé kvety. Ovocie potom dozrieva od augusta. Nie všetky dozrievajú súčasne, takže môžete zberať až do októbra.

Tu je obrázok ovocia z indického stromu našej čitateľky pani Bettiny Steinovej:

Indický strom je mrazuvzdorný až do teploty -20 stupňov a potrebuje slnečné a teplé miesto. Plody sú dlhé až 20 centimetrov a majú žltkastú jemnú dužinu, ktorá chutí veľmi chutne. Buničinu z ovocia môžete ľahko lyžiť.