Sadenice

Výsadba a starostlivosť o paradajky - ročný plán


Výsev by ste mali začať vo februári

Dobrá kultivácia je potrebná, aby paradajky mohli byť tiež veľké, chutné a bohaté na úrodu. Naučte sa, ako vysádzať paradajky.

ročný plán
Zostavili sme pre vás ročný plán, ktorý by vám mal pomôcť vysadiť a ošetrovať vaše paradajky, aby sa tiež stali veľkými a chutnými a aby ste ich mohli bohato zbierať:

január: Výsev začnite hneď, najlepšie v teplom byte alebo v skleníku.

Február / marec: Mladé rastliny vychádzajú zo zeme. Teraz musíte prevádzať zvlášť silné rastliny na jednotlivé kvetináče.

apríl: Teraz mladé rastliny vyjdú von. Dajte rastlinám palicu ako prostriedok na šplhanie, aby sa mohli vyšplhať a oprieť sa o seba.

Máj / jún: Najlepšie je zalievať rastliny priamo nad zemou. To zabraňuje tvorbe plesní alebo škodcov na listoch. Nezabudnite oplodniť a veľmi dôležité: Kuracie výhonky odstraňujte každé 2 - 3 dni ich jednoduchým odlomením.

Geiztriebe rastie presne na vidlici medzi hlavnými pohonmi. Ako vidno na mojom obrázku:

Júl až október: Musíte pokračovať vo vypĺňaní takzvaných mizerných jaziev, čím sa zabezpečí, že ovocie bude zvodné a väčšie. Od augusta je čas úrody, ktorý trvá do októbra. Rastliny stále kvitnú, aj keď už prinášajú ovocie.

November / december: Teraz musíte rastliny odstrániť a ak sú bez škodcov, môžete ich umiestniť na kompost. Potom je vhodné začleniť zrelý kompost priamo do záhradnej pôdy. Nové rastliny rajčiaka potom budúci rok nájdu „čerstvé“ živiny.