Dom a záhrada

Kompostujte správne - 5 tipov

Kompostujte správne - 5 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kompost vždy udržiavajte vlhký

Mať svoju vlastnú kompostovú hromadu v záhrade je neoceniteľné. Ak máte príležitosť, musíte pri kompostovaní správne zvážiť niekoľko bodov.

Na údržbu pôdy použite kompost
Ak chcete svoju pôdu optimálne udržiavať, mali by ste jej dodať kompost. Kompost nielen zlepšuje kvalitu pôdy. Pomáha tiež znižovať problém s odpadom v záhrade aj v dome. Ak máte na záhrade dostatok priestoru, určite by ste mali vytvoriť kompostovú hromadu, pretože záhradný odpad a kuchynský odpad na kompostovej hale sa premenia na cenné hnojivo.

Kompostujte správne - 5 tipov

 1. Kompost musí byť navrhnutý tak, aby nenarušoval vašich susedov z hľadiska zápachu. Takže nesedí hneď vedľa terasy suseda.
 2. Kompost by mal byť vždy v tieni alebo v čiastočnom tieni a chránený pred vetrom.
 3. Nie všetko sa dá kompostovať. Patria sem buriny, choré rastliny, kvetinové hnojivá, papier, podstielka pre mačky, tabak, cigarety a bavlnené šnúry. Na druhej strane burinu môžete kompostovať bez semien, listov, machu, šupiek zo zemiakov, čajových sáčkov, kávových zŕn, zvyškov ovocia a zeleniny, odrezkov trávy a bez váhania tiež rezať kvety. Buďte opatrní pri citrusovej kôre, drevnom popole, pilinách a piesku, pridajte ich iba v malom množstve. Väčšie časti, ako sú vetvy, by mali byť nasekané.
 4. Tí, ktorí kompostujú, vždy potrebujú dve rastliny. Keď je kompost plný, musí odpočívať.
 5. Kompost vždy udržiavajte vlhký. Ak chcete vyskúšať, či je dostatočne vlhký, zdvihnite hrsť a stlačte ju. Ak sa môže vytvoriť guľa a materiál sa už ďalej nerozpadá, má správnu vlhkosť.Komentáre:

 1. Shakale

  Ospravedlňujem sa, že zasahujem... Poznám túto situáciu. Poďme diskutovať.

 2. Arvin

  Lovely answer

 3. Jayson

  This phrase has to be purposely

 4. Narcissus

  paraphrase pleaseNapíšte správu