Nápady a inšpirácia

Vynásobte konvalinku - takto sa to robí


Konvalinka je jedovatá

Konvalinka je obzvlášť doma v tienistých oblastiach záhrady. Ak chcete zvýšiť svoju konvalinku, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým veciam.

Konvalinka je jedovatá
Konvalinka kvitne v máji a júni, vonia nádherne a sú vhodné aj ako pôdny pokryv. Varovanie: konvalinka je jedovatá! Ak ich chcete znásobiť, najlepší čas sú mesiace jún a júl. Aby sa to dosiahlo, korene konvalinky, ktorá rastie veľmi plocho v zemi, sa zo zeme ručne uvoľnia na hranách, potom sa zdvihnú a vyhĺbia lopatou. Ak sa korene zlomia, nie je to také zlé, konvalinka je v tomto prípade veľmi robustná.

Naplňte otvory do kompostu
Po vykopaní konvalinky si môžete rastliny zaliať alebo ich rozšíriť inde. Z koreňov vždy potraste čo najviac pôdy. Prípadne môžete odrezať kúsky koreňa. Potom musíte položiť tento byt na zem, to sa deje v hĺbke asi desať centimetrov. Výsadbové otvory alebo výsadbové odkvapy (pri koreňových kúskoch) by sa potom mali vyplniť kompostom, aby konvalinka mohla dokonale dorásť. Kvety nie sú z hľadiska starostlivosti presne také, jednoducho sa im nepáči planúce slnko.